Witam serdecznie,

Na ostatnich zajęciach zostały omówione zasady pisowni „ó”. Uczniowie uzupełnili ćwiczenia na stronach 108 do 116. Przeczytali czytankę „Chcę spać dłużej” i zanalizowali wiersz „W co się zamienić?”.

 

Zadanie domowe:

- Kto nie był na zajęciach, proszę uzupełnić ćwiczenia z „ó” od 106 do 116 strony.

- Proszę nauczyć się czytać czytankę na stronie 149.

- Proszę wykonać ćwiczenia numer 2 i 3 w książce na stronie 150.

- Proszę napisać 5 zdań na temat: „W co się chciałabyś/łbyś zamienić?”, na podstawie wiersza na stronie 151.

- Proszę uczyć się wyrazów z „ó” i „u” z ćwiczeń. Będzie z nich test- uzupełnianka - 30 marca. Na test będą się składać wybrane fragmenty zadań z ćwiczeń ze stron od 108 do 116.

Przykładowe zadanie na teście:

Grzyb – dużo .................................

Głowa – mała ...................................

Zamarznięta woda to ................... .

Mama got...je obiad, a tata mal...je płot.

Za g...rami, za lasami, żyła piękna kr...lewna.

Proponuje następujące ćwiczenia dla utrwalenia słówek: gra w „Wisielca”, bingo, porozwieszanie słówek w pokoju, ilustrowanie słówek, codzienne kartkówki, układanie zdań i opowiadań z tymi wyrazami, wymyślanie krzyżówek/wyszukiwanek wyrazów, wykonanie plakatu z najtrudniejszymi słówkami, wyjątkami i zasadami, czytanie ćwiczeń przed snem, skorzystanie z poniższych aplikacji i strony internetowej. Należy poświęcić czas i pobawić się z dziećmi?

ZADANIE DODATKOWE!

W związku z obecną sytuacją dzieci będą więcej czasu spędzać w domu, dlatego proponuję i namawiam do skorzystania z następujących aplikacji, które wspomogą naukę ortografii: Ortolandia, Ortografia dla dzieci DEMO, Polska Ortografia. Można je znaleźć w „play store”. Również zalecam stronę https://www.dyktanda.net/dyktanda.php. Nowe technologie uprzyjemniają naukę i są bardzo efektywne. Życzę owocnej zabawy!:-)

Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Anna Bukowska