Witam Serdecznie

Na ostatnich zajęciach 28/09/19 dzieci poznały  duże i małe litery  ‘’I i ‘’oraz ’’ O o’’.

Dzieci  zastanawiały sie gdzie możemy znależć litery drukowane.

Przypomnieliśmy jaka jest różnica miedzy literą i głoską.

Na podstawie obrazków z Elementarza poznaliśmy wyrazy zawierąjace głoski „ i ‘’oraz ‘’o ‘’

Omawialiśmy  znaczenie tych wyrazów oraz przypisywalismy je do kategorii : osób, zwierząt, owadów, rzeczy.

Ćwiczylismy nasz słuch fonematyczny poprzez nazywanie tego co dzieci widzą na obrazkach i wskazywanie w którym miejscu w danym wyrazie znajdują się głoski:   i lub o.

Uczyliśmy się tez dzielić na sylaby wyrazy zawierające głoski  i oraz o.

W ćwiczeniach dzieci  ćwiczyły również prawidłowy sposób pisania poznanych liter.

W ramach przygotownia się do uroczystości  pasowania na uczniów klasy pierwszej dzieci wykonały dla państwa specjalne zaproszenia,  ćwiczyły mówienie wierszy i  spiewanie piosenki :  Kolorowe Kredki .

Bardzo serdecznie prosimy o pomoc dzieciom w nauczeniu się na pamięć słów dwóch piosenkek KOLOROWE KREDKI ( elementarz str. 110) oraz PIERWSZACZEK  (dzieci otrzymały w sobotę wydrukowany tekst )

PRACA DOMOWA

Proszę aby te dzieci które nie zdążyły dokończyć  ćwiczenia poprawnego  pisania dotychczas poznanych  liter  zrobiły to w domu zwracajac uwage aby w miare możliwości dziecka litery były kształtne i nie wychodziły poza  linie.

Ponadto  proszę aby zrobiły ćwiczenie 7, 8 znajdujace się na stronie 8 w Ćwiczeniach . Kiedy dzieci będą kolorować rysunek w cwiczeniu 8 proszę rodziców aby dzieci nazwały kolory których używają.

W ramach zadania domowego na stronie  9 w ćwiczeniach proszę aby dzieci  w szczególności pod okiem rodziców poćwiczyły łączenie dotychczas poznanych liter.

WIELKA PROŚBA  DO RODZICÓW

Dnia 12/10/19 odbędzie się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej . Z tej okazji będzie w szkole twarta kawiarenka dla dzieci i rodziców.
W związku z tym kieruje WIELKĄ PROŚBĘ do państwa o zgłoszenie się osób które mogłyby wspomóc nas i upiec ciasta lub coś słodkiego do naszej kawiarenki. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na wsparcie jednej z uczennic naszej  szkoły w ramach organizowanej akcji  charytatywnej. (patrz poniżej)

KOMUNIKAT:

Dnia 12 /10 /19 odbędzie się szkolny kiermasz charytatywny dla uczennicy naszej szkoły do którego udziału bardzo zapraszamy . Rodzina dziewczynki potrzbuje wsparcia finansowego w opłaceniu rehabilitacji córki i zakupu wiekszego wózka na którym porusza się dziweczynka.

Dlatego jeśli posiadją państwo dobrej jakości np : książki, zabawki, inne przedmioty których już nie potrzebujecie i chcieliby Państwo podarować je na kiermasz to prosimy o przyniesienie ich do sekretariatu szkoły.

Image may contain: text

Agata Burzyńska