Drodzy Rodzice,
w związku z sytuacją Covid-19 oraz ostatnia informacją, która mówi, że Slough dołączyło do grupy podwyższonego ryzyka, bardzo prosimy zapoznać się i dostosować do poniższych informacji dotyczących zachowań w dobie Covid-19.

Jeżeli któreś z Państwa dzieci ma objawy Covid-19:
* Temperatura przekraczająca 37,7
* niepokojący, męczący kaszel
PROSZĘ NIE WYSYŁAĆ DZIECKA DO SZKOŁY IZOLUJĄC JE 14 DNI!  Proszę niezwłocznie o tym poinformować szkołę!

Jeżeli Państwa dziecko, otrzymało POZYTYWNY WYNIK testu na Covid-19
PROSZĘ, ŻEBY DZIECKO POZOSTAŁO W DOMU PRZEZ 14 DNI .
Proszę niezwłocznie powiadomić o tym szkołę, wysyłając wynik testu.
Wszyscy domownicy powinni izolować się przez okres 14 dni. Tematy lekcyjne będą przekazywane przez nauczycieli tak, żeby uczeń nie miał w szkole zaległości.

Jeżeli Państwa dziecko otrzymało wynik NEGATYWNY testu na Covis-19:
PROSZĘ NAS O TYM POWIADOMIĆ, przesyłając nam wynik testu.
Dziecko może wrócić do szkoły.

Jeżeli Państwa dziecko oczekuje na wynik testu:
PROSZĘ POZOSTAWIĆ DZIECKO W DOMU do momentu otrzymania wyniku.
Jeżeli z różnych przyczyn nie otrzymali Państwo wyniku testu, proszę izolować dziecko 10 do 14 dni tak jak w przypadku objawów Covid (patrz wyżej)

Jeżeli Państwa dziecko ma objawy grypy, przeziębienia, problemów jelitowo-żołądkowych (np.wymioty, biegunka) :
PROSZĘ NIE PRZYPROWADZAĆ DZIECKA DO SZKOŁY
i poinformować nas o tym jak najszybciej.
Proszę obserwować, monitorować dziecko. (i informować szkołę)

Jeżeli ktokolwiek z domowników wykazuje objawy Covid-19:
PROSZĘ NIE PRZYPROWADZAĆ DZIECKA DO SZKOŁY, POINFORMOWAĆ SZKOŁĘ I POZOSTAC W SAMOIZOLACJI DO 14 DNI.

Jeżeli któraś z osób mieszkająca w domu ma POZYTYWNY WYNIK testu na Covid-19:
PROSZĘ POZOSTAWIĆ DZIECKO W DOMU, POINFORMOWAĆ O TYM SZKOŁĘ. PROSZĘ IZOLOWAĆ CAŁE GOSPODARSTWO PRZEZ OKRES MIN 14 DNI Po tym czasie, jeżeli dziecko nie wykazuje żadnych objawów, może powrócić do szkoły.

Jeżeli rodzeństwo , uczęszczające do innej szkoły, zostało wysłane do domu z powodu pozytywnego przypadku u niego w szkole i musi poddać się samoizolacji przez okres 14 dni: Rodzeństwo może uczęszczać do szkoły , kontynuując naukę .

Jeżeli wróciliście Państwo, bądź Wasze dziecko, z którychś z krajów objętych kwarantanną :
PROSZĘ NIEZWŁOCZNIE NAS O TYM POINFORMOWAĆ I POZOSTAĆ W DOMU NA CZAS KWARANTANNY PRZEZ OKRES 14 DNI
Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo Państwa i innych zachęcamy do nie udawania się w tym czasie w podróż

Jeżeli w ciągu pierwszych 5 dni nie jesteś w stanie wykonać testu , z przyczyn niezależnych od Ciebie :
PROSZĘ POZOSTAŃ W DOMU W IZOLACJI ŁĄCZNIE Z INNYMI CZŁONKAMI PRZEZ OKRES 14 DNI, INFORMUJĄC O TYM NIEZWŁOCZNIE SZKOŁĘ.

Jeśli podczas izolacji potrzebujesz pomocy w zakupie artykułów spożywczych, innych zakupów, zakupie leków lub wyprowadzaniu psa, zapytaj znajomych lub rodzinę.

Jeśli obawiasz się, że Ty lub Twoje dziecko posiada objawy Covid-19 albo objawy nasilają się, możesz zasięgnąć porady NHS 111 pod adresem https://111.nhs.uk/ lub dzwoniąc pod numer 111.

Prosimy, rozmawiajcie Państwo z dziećmi o znaczeniu higieny osobistej, a także o zachowaniu możliwie jak największej odległości od innych.
Przypominajcie w domu o zasadach higieny i bezpieczeństwa:
* Często myj ręce mydłem i wodą - rób to przez co najmniej 20 sekund
* Używaj żelu do dezynfekcji rąk jeśli mydło i woda nie są dostępne
* umyj ręce zaraz po powrocie do domu
* zakryj usta i nos chusteczką lub rękawem (nie rękami) podczas kaszlu lub kichania
* natychmiast wyrzuć zużyte chusteczki do kosza i następnie umyj ręce

Wszystkich prosimy o rozsądek!
Zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów ale i pracowników naszej szkoły, są dla nas priorytetem.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie.

Zarząd oraz Rada Nadzorcza Polskiej Szkoły w Slough