foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej jak również do sekcji Zapisy uczniów gdzie mogą Państwo zarejestrować swoje dzieci na przyszły rok szkolny 2020/21.

 

INFORMACJA 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

W nawiązaniu do pojawiających się zapytań odnośnie tego, czy Szkoła opłaca wynajem budynku szkolnego w tym roku szkolnym, niniejszym informujemy, iż z uwagi na konieczność zawarcia umowy wynajmu na rok szkolny z wyprzedzeniem, celem zapewnienia Szkole miejsca do prowadzenia zajęć, Szkoła jest zobowiązana do zapłaty za wynajem pomieszczeń z góry. Niezależnie od sposobu prowadzenia zajęć szkolnych Szkoła ponosi wszelkie koszty związane z prowadzeniem działalności, opłaca nauczycieli, biuro księgowe, niezbędne ubezpieczenia oraz certyfikacje, ponosząc jednocześnie dodatkowe koszty związane z organizacją i prowadzeniem zajęć online. Dla Państwa informacji koszt wynajmu pomieszczeń to około 12.5% całości kosztów jakie Szkoła ponosi prowadząc swoją działalność. Dla zainteresowanych - szczegóły dotyczące wykorzystywania środków za czesne znajdują się na stronie internetowej Szkoły.

Szkoła podjęła już działania, ażeby uzyskać zwrot kosztów wynajmu za niewykorzystany okres wynajmu, jednakże dojdzie on do skutku dopiero po zakończeniu tego roku szkolnego, gdy będzie już wiadomo, przez jaką część roku szkolnego będziemy w stanie przeprowadzić zajęcia stacjonarne. Jak Państwo wiecie, Szkoła wróciła do zajęć stacjonarnych w październiku 2020 roku, jednakże z uwagi na ograniczenia wprowadzone przez rząd UK musieliśmy powrócić do trybu zdalnego. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie wrócić do zajęć stacjonarnych jak najszybciej. Nie jest to jednak zależne od nas.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż Szkoła nasza pomimo bardzo trudnej sytuacji dalej działa. Szkoła nie została zamknięta, nie zawiesiła działalności, jak stało się to w przypadku wielu innych szkół na terenie Wielkiej Brytanii. Staramy się robić wszystko, aby zapewnić Państwa dzieciom możliwość kontynuowania nauki języka polskiego, polskiej historii, geografii, muzyki i religii. Nasi nauczyciele robią wszystko, aby zajęcia zdalne były interesujące i zachęcające do nauki. Chcemy nadal zapewniać Państwa dzieciom dostęp do wiedzy o polskiej kulturze i tradycji, by zarówno nasze, jak i kolejne pokolenia Polaków na emigracji, mogły kultywować polskie wartości w polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii, co w naszej opinii szczególnie ważne jest teraz, gdy Wielka Brytania opuściła Unię Europejską.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy serdecznie Państwu podziękować za Wasze wsparcie, zrozumienie i pomoc i jednocześnie prosić o więcej.
Życząc Państwu przede wszystkim zdrowia, ale i cierpliwości w tych trudnych czasach, łączymy wyrazy szacunku.

 

Zarząd oraz Rada Nadzorcza

Organizacje współpracujące:

Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
Logo Kancelaria Prezesa Rady Ministrów 

Copyright © 2021 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.