foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej jak również do sekcji Zapisy uczniów gdzie mogą Państwo jeszcze zarejestrować swoje dzieci na rok szkolny 2021/22.

 

Polish Heritage Days - Dni Polskiego Dziedzictwa
Year 6 - Klasa 6

 

EN

On 8.05 we celebrated (Polish Heritage Days) with both classes 6a and 6b. The students brought in various items linked to Poland), these  included various souvenirs from places they had visited in Poland, shirts, pictures, fridge magnets, books & maps etc. The students also asked to bring in collage of know Polish celebrities, artists, historical figures, politicians, scientists and other famous people. During our lessons we made rosettes in Polish national colours, sang patriotic songs , talked about places in Poland and where they had visited and also watched a short film advertising Poland’s beauty. The students seemed to enjoy and willingly fully participated in our activities.

.PL

8 maja klasy 6 a i 6 b uczestniczyły w Dniach Dziedzictwa Narodowego (Polish Heritage Days). Uczniowie przynieśli do szkoły różnorodne pamiątki związane z Polską, magnesy, książki, mapy, koszulki, zdjęcia, ulotki, bilety, korale, sól z Wieliczki, muszle z Bałtyku, laleczkę w stroju krakowskim oraz inne upominki. Uczniowie przynieśli także do szkoły plakaty zrobione metodą collage a przedstawiające znanych Polaków (polityków, pisarzy - w tym Patrona naszej szkoły - Henryka Sienkiewicza, artystów, naukowców i innych). Podczas lekcji wykonywaliśmy biało-czerwone kotyliony, śpiewaliśmy polskie pieśni patriotyczne (po południu wspólnie z klasą 7b), opowiadaliśmy o miejscach w Polsce, w których uczniowie już byli i zachęcali innych do zwiedzania oraz oglądaliśmy krótki film reklamują]ący o Polsce. Po skończonych zajęciach uczniowie byli bardzo zadowoleni, gdyż dowiedzieli dużo ciekawostek nt. Polski, o których nie wiedzieli.

 

 

 

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2021 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.