foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej jak również do sekcji Zapisy uczniów gdzie mogą Państwo zarejestrować swoje dzieci na przyszły rok szkolny 2021/22.

 

Polish Heritage Days - Dni Polskiego Dziedzictwa
Meeting with Mr. Krys Lanowski - Spotkanie z Krysem Lanowskim

 

EN

Representatives of the organization "Remeber the Heroes" and Krys Lanowski, son of the Polish pilot - Witold "Lanny" Lanowski, who fought in the Battle of Britain, visited our school on May 22nd.

The meeting was attended by students of our school, who listened with bated breath to the stories about our national hero. Mr. Lanowski talked colorful about his father, from his career at the Pilot School in Dęblin, through his wandering to England, the heroic fight in the Battle of Britain, to his career in the US Air Force.

After the presentation, the students asked lots of questions about Mr Witold Lanowski. They bought books about our brave pilot and took pictures with the hero of this meeting - Mr. Krys. This unique history lesson will be remembered for a long time.

We encourage you to watch the movie from this meeting on YouTube

.PL

W dniu 22 maja odwiedzili naszą Szkołę przedstawiciele organizacji Remeber the Heroes oraz Krys Lanowski, syn polskiego lotnika – Witolda „Lanny” Lanowskiego, który walczył w Bitwie o Anglię. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły, którzy z zapartym tchem słuchali historii o naszym narodowym bohaterze.

Pan Lanowski barwnie opowiadał o swoim Ojcu, od jego kariery w Szkole Lotniczej w Dęblinie, poprzez jego tułaczkę do Anglii, bohaterskiej walce w Bitwie o Anglię, aż po karierę w siłach powietrznych USA.

Po zakończonej prezentacji uczniowie zadawali jeszcze wiele pytań o Pana Witolda Lanowskiego. Kupowali książki o naszym, dzielnym lotniku oraz robili zdjęcia z bohaterem tego spotkania – Panem Krysem. Ta niepowtarzalna, żywa lekcja historii na długo zapadnie w ich pamięci.

Zachęcamy Was do obejrzenia filmu z tego spotkania na platformie YouTube.

 

 

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2021 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.