foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

The Polish Educational Society, Slough proudly presents...
Our Polish Saturday School !
Welcome!
We revel in the Polish language and add a bit of history, music, culture and literature. Hopefully this website will give you a flavour of what we are about. For more information and access to a form to register your child please go to the Parent Zone.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021-2022

Drodzy Rodzice!
Z przyjemnością pragniemy was poinformować, że już niebawem rozpoczynamy zajęcia w nowym roku szkolnym 2021-22.

W sobotę 11.09.2021 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Roku Szkolnego połączone ze spotkaniem organizacyjnym z nauczycielami poszczególnych klas. Ze względu na środki ostrożności jakie musimy podjąć, w tym spotkaniu może uczestniczyć tylko jeden rodzic / opiekun dziecka.

Dzieci z grup porannych zapraszamy na godzinę 9:30
Dzieci z grup popołudniowych zapraszamy na 12:00

Spotykamy się na boisku szkolnym w Slough and Eton Business College ( Ragstone Road SL1 2PU – tu odbywają się również zajęcia), gdzie powitają Was Dyrektorka Szkoły - Pani Dorota Gierlik wraz z Gronem Pedagogicznym oraz Prezes Zarządu – Pan Paweł Ignatowicz. Następnie dzieci i rodzice udadzą się z nauczycielami do klas. Informację z potwierdzeniem do jakiej klasy Państwa dziecko zostało zapisane otrzymali Państwo na maila (prosimy o ewentualne sprawdzenie folderu SPAM). Nauczyciele na boisku szkolnym będą mieli tabliczki z wypisaną klasą, dzięki temu łatwo rozpoznacie Państwo, do którego z nauczycieli się skierować.

W trakcie spotkania w klasach otrzymają Państwo wszelkie informacje dotyczące roku szkolnego, a także wybiorą Państwo „Trójkę Klasową”. Całość spotkania nie powinna zająć więcej niż 2 godziny.

Pierwsze zajęcia lekcyjne odbędą się w sobotę 18.09.2021

Godziny zajęć lekcyjnych:

Grupa poranna 09:00 – 12:30:   Grupa popołudniowa 13:00 – 16:30:

9.00-10.00 zajęcia

10.00-10.10 przerwa

10.10-11.10 zajęcia

11.10-11.30 przerwa

11.30-12.30 zajęcia 

13.00-14.00 zajęcia

14.00-14.10 przerwa

14.10-15.10 zajęcia

15.10-15.30 przerwa

15.30-16.30 zajęcia

 

Poniżej kilka informacji organizacyjnych.

  1. Oficjalnym kanałem komunikacji Nauczycieli oraz Szkoły z Rodzicami jest platforma Telegram. Bardzo prosimy wszystkich z Państwa o zainstalowanie aplikacji na swoich telefonach. W trakcie spotkania 11.09, nauczyciel przekaże Państwu swój numer telefonu, a następnie w ciągu kilku dni doda Państwa do grupy klasowej. Dzięki temu, na bieżąco będziecie Państwo otrzymywać najważniejsze informacje.
  2. Wszyscy rodzice mają możliwość wjazdu na parking Slough Eton College. W dniu 11.09 możecie Państwo zaparkować samochody, ale ze względu na ograniczoną pojemność parkingu, prosimy aby możliwie jak najwięcej osób skorzystało z alternatywnego sposobu dostania się do szkoły. W kolejne soboty prosimy, aby parkowanie ograniczyć do minimum i po odstawieniu dziecka niezwłocznie opuścić parking. Prosimy o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo wszystkich korzystających z parkingu, parkowanie tylko i wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Niedozwolone jest parkowanie na trawnikach, jezdni, zakratkowanych polach. Dzięki współpracy i wzajemnej życzliwości, będziemy mogli bezpiecznie i sprawnie dowozić dzieci do szkoły.

  3. Przypominamy o regularnym uiszczaniu płatności za Szkołę. Tych z Państwa, którzy nie dokonali jeszcze pierwszej wpłaty (całość lub raty) lub zalegają z płatnością kolejnych rat, prosimy o niezwłoczne uregulowanie należności.

  4. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie pod numerem 07587 407 407 w godzinach pracy sekretariatu szkoły podanych na naszej stronie.

  5. Zachęcamy do polubienia i śledzenia naszej strony na Facebooku. Tam również znajdą Państwo najświeższe wiadomości z naszej Szkoły ☺. https://www.facebook.com/SzkolaSlough/


Dziękujemy raz jeszcze za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyli. Nie możemy doczekać się, aby znów spotkać się z naszymi uczniami i mamy nadzieję, że Rok Szkolny 2021-22 będzie pełen pozytywnych wrażeń i radosnej nauki.

Do zobaczenia w Szkole !!!

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2024 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.