foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

The Polish Educational Society, Slough proudly presents...
Our Polish Saturday School !
Welcome!
We revel in the Polish language and add a bit of history, music, culture and literature. Hopefully this website will give you a flavour of what we are about. For more information and access to a form to register your child please go to the Parent Zone.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy marzenia stają się rzeczywistością.
Chcielibyśmy wspólnie z Państwem i dziećmi spędzić kilka chwil razem w tym cudownym okresie, dlatego zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie w dniu 10 grudnia, od godziny 9.00 - grupa poranna, od godz. 13.00 - grupa popołudniowa.
W programie: występy uczniów, kawiarenka, loteria fantowa, kiermasz świąteczny.
Zapraszamy!

Narodowe Święto Niepodległości

W ostatnią sobotę, dzień po Narodowym Święcie Niepodległości, obchodziliśmy je w naszej Szkole. ??❤️??
Dnia 12 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia.

 
W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadzili nas uczniowie klas II, IV, V, VI, VII, VIII, a także gościnnie zespół taneczny "Mały Gaiczek".
Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”.
Wzięliśmy również udział w akcji „Szkoła do hymnu".
 
Akademię przygotowały:
grupa poranna - panie: Małgorzata Mikoś, Joanna Krawiec, Małgorzata Wyka, Anna Bukowska,
grupa popołudniowa - panie: Arleta Boyda, Magdalena Ułan, Anna Bukowska.
Oprawą muzyczną i nagłośnieniem zajął się pan Marek Piętka.
 
Serdecznie dziękujemy za wzruszające Akademie!?

  

Dotacja ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

 Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dotację ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.

Nazwa zadania publicznego: Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w Anglii w regionach South East, East Midlands, East i South West

Kwota dotacji: 43 000,00 PLN

Całkowita wartość zadania publicznego: 486 600,45 PLN

Zadanie publiczne Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w Anglii w regionach South East, East Midlands, East i South West polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.

 

            

PODSUMOWANIE WALNEGO ZGROMADZENIA RODZICÓW

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Dziękujemy przybyłym na Walne Zgromadzenie Rodziców w dniu 15 października br. Przebiegło bardzo sprawnie, a po nim odbyła się Rada Pedagogiczna z poczęstunkiem dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej (w Polsce obchodzonym dzień wcześniej).

 

Przeprowadzono głosowania w sprawie 5 wniosków, których treść i wyniki można odczytać tutaj.

 

Zachęcamy Rodziców do zgłaszania swych kandydatur na Członków Rady Nadzorczej i Zarządu. Dzięki zmianom wprowadzonym podczas ostatnich Walnych Zgromadzeń, Członkowie obydwu gremiów mogą być powoływani w zasadzie w dowolnym czasie (kiedyś tylko podczas Walnych Zgromadzeń Rodziców – standardowo raz w roku).

 

Przed Walnym Zgromadzeniem Rodziców odbyło się spotkanie (jednoosobowej obecnie) Rady Nadzorczej z wówczas jeszcze p.o. Prezesa, która zatwierdziła kontynuację pracy w Zarządzie Pań:

- Anity Rudzińskiej jako Członka Zarządu,

- Małgorzaty Drążek jako Prezesa Zarządu,

…a także przyjęcie jako Członka Zarządu Pani Joanny Kobylskiej, która podczas Walnego Zgromadzenia pokrótce przedstawiła swoją sylwetkę.

W dniu Walnego Zgromadzenia pożegnaliśmy Członka Rady Nadzorczej, Pana Roberta Burzyńskiego, z wielkimi podziękowaniami za ostatnie kilka lat pracy charytatywnej na rzecz Szkoły oraz szerszej polskiej społeczności w Slough.

Lista Członków Zarządu oraz Rady Nadzorczej została zaktualizowana na stronie naszej Szkoły w zakładce Kontakt.

 

POSZUKIWANY NAUCZYCIEL Z PASJĄ

Dbając o wysoką jakość nauczania w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Henryka Sienkiewicza w Slough, zawsze poszukujemy wykwalifikowanych nauczycieli chętnych rozpocząć współpracę z naszą szkołą!

Jeżeli posiadasz dyplom nauczyciela, język polski jest Ci bliski, uwielbiasz swoją pracę i kochasz dzieci, młodzież - nasza szkoła czeka właśnie na Ciebie!

Może w Twoim otoczeniu jest osoba z dyplomem licencjackim lub magisterskim, która jeszcze nie słyszała o naszej szkole, a bardzo chciałaby pracować jako nauczyciel, tym samym sprawiając, że młode pokolenia nie zapomną języka ojczystego, polskiej historii i kultury. 

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach:
9:00 - 12:30 poranna zmiana,
13:00 - 16:30 zmiana popołudniowa.

Jest możliwość pracy przez cały dzień lub tylko na jedną zmianę.

To Ty decydujesz ile czasu chcesz / możesz poświęcić na pracę z dziećmi w naszej szkole.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej szkole i pracy w niej, zapraszamy do kontaktu!

 

laughingwinksmilecoollaughingwinksmilecoollaughingwinksmilecoollaughingwinksmilecool

 

POSZUKIWANY WOLONTARIUSZ Z PASJĄ

Poszukujemy wolontariuszy chętnych użyczyć swojego czasu naszej szkole przy przygotowywaniu oraz realizacji różnych szkolnych wydarzeń i projektów.

Jeśli jesteś rodzicem naszego ucznia, masz trochę czasu wolnego przed i/lub po południu, chciałbyś realizować się jako wolontariusz, to zapraszamy do bliższej współpracy.

Poszukujemy informatyka, kierowców z vanem, redaktora artykułów o wydarzeniach szkolnych, fotografa, dyżurnego porządkowego oraz wielu innych osób z talentem i pasją.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej szkole i pracy wolontariusza, zapraszamy do kontaktu!

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2022 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.