foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

The Polish Educational Society, Slough proudly presents...
Our Polish Saturday School !
Welcome!
We revel in the Polish language and add a bit of history, music, culture and literature. Hopefully this website will give you a flavour of what we are about. For more information and access to a form to register your child please go to the Parent Zone.

WIZYTA GOŚCI SPECJALNYCH:

PANI POSEŁ JOANNY FABISIAK

ORAZ PANA MARKA MACHAŁY

Wizyta Pani Poseł Joanny Fabisiak (Poseł na Sejm RP, Członek Sejmowych Komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Łączności z Polakami za Granicą, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konkursu “Byc Polakiem”) i Pana Marka Machały (Koordynator Generalny Konkursu “Byc Polakiem").


Dnia 21 stycznia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy Panią Poseł Joannę Fabisiak i Pana Marka Machałę.

Spotkanie miało charakter dyskusji z dziećmi na temat polskości, dwujęzyczności, a także na temat konkursu “Być Polakiem”, w którym w kategorii nauczycielskiej w ubiegłym roku 2 miejsce zajęła p. Anna Bukowska, wyróżnienie otrzymała nasza uczennica Maria Mikoś, a w roku obecnym w jego jury zasiadać będzie p. Dyrektor Dorota Gierlik.

https://www.facebook.com/SzkolaSlough/posts/361455519515315

Przy okazji chcielibyśmy serdecznie zaprosić uczniów naszej szkoły do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Być Polakiem". Uroczyste wręcznie nagród w Warszawie (powyżej kilka zdjęć z 2022 roku) zawsze około 1 sierpnia, ze wspólnym śpiewaniem piosenek z Powstania Warszawskiego po godzinie "W". 

https://bycpolakiem.pl/

Uczniowie zaprezentowali wiersze, utwory; wspólnie odśpiewaliśmy hymn szkoły. Uczniowie, ciekawi bogatego życiorysu Posłanki, pytali m.in. o zamieszkanie, znajomość języków. Nie zabrakło też pięknego podsumowania naszych najmłodszych uczniów słowami: “Kochamy Polskę!”. Wizyta Pani Joanny Fabisiak była krótka, ale bogata w treści, przebiegła w miłej atmosferze i zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem upominków. Nasi goście byli zauroczeni naszą polską szkołą.

https://www.youtube.com/watch?v=lVAvLaqfQ8w

    

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą!

Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku pragniemy dać Wam możliwość stania się częścią wielkiego WOŚP-owego serca ❤️
Już w sobotę 28 stycznia będziemy wspierać WOŚP, wspólnie będziemy grać i zbierać datki w szkole. Bądźcie z nami, każdy mały gest się liczy. Pomagamy, wspieramy, angażujemy się!
 

ŚWIĘTA

Drodzy Rodzice/Opiekunowie oraz Uczniowie, dziękujemy za liczne przybycie na wspólne kolędowanie 10 grudnia.

Dzięki Państwu udziałowi i hojności w związku ze zorganizowanymi różnorakimi atrakcjami, takimi jak kawiarenka, loteria fantowa, kiermasz świąteczny, udało nam się zebrać ponad £1300

 

W wolnych świątecznych chwilach zapraszamy do obejrzenia nagrań z uroczystości Święta Niepodległości (12 listopada) oraz Pasowania Pierwszoklasistów (19 listopada).

https://youtu.be/lTVq6Q5WK6I & https://youtu.be/mHCvhwn4cNI
https://youtu.be/cmOzV6fKtEI

 

...a także do zapoznania się z treścią naszego biuletynu (https://tinyurl.com/36av49pc).

 

 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy marzenia stają się rzeczywistością.
Chcielibyśmy wspólnie z Państwem i dziećmi spędzić kilka chwil razem w tym cudownym okresie, dlatego zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie w dniu 10 grudnia, od godziny 9.00 - grupa poranna, od godz. 13.00 - grupa popołudniowa.
W programie: występy uczniów, kawiarenka, loteria fantowa, kiermasz świąteczny.
Zapraszamy!

Narodowe Święto Niepodległości

W ostatnią sobotę, dzień po Narodowym Święcie Niepodległości, obchodziliśmy je w naszej Szkole. ??❤️??
Dnia 12 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia.

 
W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadzili nas uczniowie klas II, IV, V, VI, VII, VIII, a także gościnnie zespół taneczny "Mały Gaiczek".
Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”.
Wzięliśmy również udział w akcji „Szkoła do hymnu".
 
Akademię przygotowały:
grupa poranna - panie: Małgorzata Mikoś, Joanna Krawiec, Małgorzata Wyka, Anna Bukowska,
grupa popołudniowa - panie: Arleta Boyda, Magdalena Ułan, Anna Bukowska.
Oprawą muzyczną i nagłośnieniem zajął się pan Marek Piętka.
 
Serdecznie dziękujemy za wzruszające Akademie!?

  

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2023 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.