foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

The Polish Educational Society, Slough proudly presents...
Our Polish Saturday School !
Welcome!
We revel in the Polish language and add a bit of history, music, culture and literature. Hopefully this website will give you a flavour of what we are about. For more information and access to a form to register your child please go to the Parent Zone.

Kawiarenka  - 2 Maja 2021

 

W dniu 02.05.2021 Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele naszej Szkoły wzięli udział w sprzedaży ciast w Kawiarence przy Polskiej Parafii w Slough. Był to wyjątkowy dzień - Święto Polskiej Flagi. Z tej okazji rodzice i nauczyciele upiekli wspaniałe ciasta, a nasi uczniowie przygotowali i pokolorowali polskie flagi, którymi zostały ozdobione wszystkie smakołyki.

Dzień był przepiękny, wszystkim dopisywały humory, a amatorów domowych wypieków, nie brakowało. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, a do Szkolnej Kasy wpłynęła niebagatelna suma £344 funtów!!! Środki te zostaną przeznaczone na ustalony przez nauczycieli i uczniów cel.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji i serdecznie zapraszamy na kolejną Kawiarenkę w dniu 13.06.2021.

Szczególne podziękowania kierujemy do Księdza Proboszcza Leszka Buby, za użyczenie kawiarenki i wsparcie naszej inicjatywy.

 

 

 

Polish Culture & Heritage Day - Dni Polskiego Dziedzictwa

 

Drodzy Uczniowie Szanowni Rodzice, wszyscy Sypmatycy naszej Szkoły.

Maj to szczególny miesiąc dla każdego Polaka. Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja to wydarzenia, które sprawiają, że niezależnie w jakim miejscu na świecie przebywamy, nasze serca biją mocniej, a myśli kierują się w stronę Ojczyzny.

Razem z uczniami naszej szkoły, przez cały maj, będziemy promować wartości wspólnotowe Poloni i Polaków w Wielkiej Brytanii.

Nasze Dzieci odkrywać będą polską tradycję i kulturę, dziedzictwo przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii. Podkreślimy również pozytywną rolę, jaką odgrywa 800-tysięczna polska społeczność w Zjednoczonym Królestwie.

Gościem specjalnym majowych wydarzeń będzie Pan Krys Lanowski - syn polskiego pilota Polish Air Force - Witolda Lanowskiego.
W programie obchodów będą również:

  • Pieśni Patriotyczne i tańce ludowe,
  • Zajęcia artystyczne - tworzenie symboli narodowych,
  • Popularne polskie gry i zabawy podwórkowe,
  • Spotkania z polską literaturą.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie znajdziecie linki to materiałów zarejestrowanych w trakcie obchodów Polish Culture & Heritage Day. 

 

Wyniki głosowań podczas Walnego Zgromadzenia Rodziców 17/04/2021

Szanowni Państwo,


dziękujemy za udział w Walnym Zgromadzeniu Rodziców w sobotę, 17 kwietnia 2021.

Poniżej zamieszczamy wyniki głosowań, które odbyły się podczas ww. zebrania.
1. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia: Bartosz Bukowski
2. Zastępca Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia: Paweł Ignatowicz
3. Sekretarz Walnego Zgromadzenia: Aneta Wójcik
4. Komisja Uchwał i Wniosków: Adrian Skalski oraz Małgorzata Wyka
5. Komisja Wyborcza: Beata Sapińska oraz Marek Piętka
6. Zmiana w zakresie usunięcia wprowadzenia jednolitych treści Regulaminu Zarządu i Rady Nadzorczej oraz zmiany w treści Regulaminu Szkoły w Art III §1 na Zarząd Szkoły stanowią Prezes Zarządu i Członkowie Zarządu, którzy wybierani są przez Walne Zgromadzenie Rodziców: zatwierdzona
7. Zmiana porządku Walnego Zgromadzenia: zatwierdzona
8. Prezes Zarządu Szkoły: Paweł Ignatowicz
9. Rada Nadzorcza Szkoły: Aneta Wójcik, Robert Burzyński, Bartosz Bukowski

W pierwszej części zebrania nie zostały zrealizowane wszystkie zaplanowane punkty Walnego Zgromadzenia Rodziców. Z tego też powodu odbędzie się druga cześć zebrania. Gdy tylko uda nam się potwierdzić jej datę i godzinę, podamy tą informację do Państwa wiadomości.


Raz jeszcze zachęcamy Rodziców, którzy chcą brać czynny udział w życiu naszej Szkoły, by zgłaszali swoje kandydatury do Zarządu lub Rady Nadzorczej na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., natomiast osoby chętne do zaangażowania się w pracę Szkoły w formie Wolontariatu na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

Przewodniczący Walnego Zgromadzenia, Rada Nadzorcza i Zarząd

 

Wszystkie osoby wybrane do władz Szkoły będą zobowiązane niezwłocznie dostarczyć aktualne zaświadczenie o niekaralności (basic DBS check), które można wyrobić w krótkim czasie, aplikując na stronie https://www.gov.uk/request-copy-criminal-record.

Osoby działające w ramach Wolontariatu także są zobowiązane dostarczyć odpowiedni, wspomniany powyżej, dokument DBS przed podjęciem swych czynności na terenie szkoły.

POWRÓT NA ZAJĘCIA STACJONARNE

 
Szanowni Państwo,
 
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od najbliższej soboty 24.04.2021, zostają przywrócone zajęcia dzieci w trybie stacjonarnym.
 
Poniżej znajdą Państwo link do dokumentu, który zawiera wszelkie regulacje związane ze stacjonarnym powrotem. Proszę koniecznie się z nim zapoznać i zastosować do zawartych wytycznych. Są one w zasadzie identyczne z tymi, które obowiązywały w trakcie zajęć realizowanych przed ostatnim lockdown.
 
Główną zmianą są przede wszystkim godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć, oraz skrócony czas pomiędzy dostarczaniem dzieci z poszczególnych “baniek” (bubbles). Jednocześnie chcemy Państwa uczulić, aby nie wykorzystywać ulicy Ragstone Road do wysadzania lub odbierania dzieci.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę z Państwa strony. Jednocześnie pragniemy wyrazić ogromną radość z powrotu dzieci do Szkoły.

Szczegółowe infomacje w dokumencie pod linkiem INFORMACJA PDF 
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „INFORM NFORMACJA”
 
 
 
 
 
Drodzy Rodzice, Opiekunowie

Mając nadzieję, że Wszyscy mieli cudowny świąteczny czas i Wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem, w ramach przypomnienia, kilka ważnych informacji:

1. Przypominamy, że końcem kwietnia upływa termin opłaty za szkołę ❗️

2. 10.04 dzień wolny / Half Term

3. 17.04.2021  Walne Zgromadzenie Rodziców godz: 10:00
Jest to również dzień wolny / Inset Day


Rejestracja do Walnego, kończy się z dniem 10.04.21

Wszyscy Ci, którym nie uda się zarejestrować i brać udział stacjonarny, będa mogli uczestniczyć w spotkaniu online.
Więcej informacji znajdziecie Państwo w ostatniej informacji na temat Walnego oraz w informacjach podanych przez Wychowawców klas.

4. Długo wyczekiwany, oczekiwany powrót stacjonarny całej szkoły , nastąpi 24.04.21
Wiecej informacji w tym temacie prześlemy Państwu w najbliższym czasie.
?


Uważajcie na siebie xxx  
 
 
 
Organizacje współpracujące:

Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
Logo Kancelaria Prezesa Rady Ministrów 

Copyright © 2021 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.