foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

The Polish Educational Society, Slough proudly presents...
Our Polish Saturday School !
Welcome!
We revel in the Polish language and add a bit of history, music, culture and literature. Hopefully this website will give you a flavour of what we are about. For more information and access to a form to register your child please go to the Parent Zone.

Spotkanie z autorką Renatą Kamińską

Już w najbliższą sobotę, spotkanie autorskie z p. Renatą Kamińską.
Pani Renata jest autorką i inicjatorką projektu „Hektor & Przyjaciele", której celem jest wydawanie książek edukacyjnych dla dzieci, młodzieży - miłośników psów oraz inicjowanie różnych działań w zakresie edukacji pozaszkolnej.
Serdecznie zapraszamy!

Święta i Koronacja

Zgodnie z kalendarzem szkolnym w dniu 6 maja zajęcia odbędą się normalnie, choć wplątane zostaną elementy związane z tegotygodniowymi świętami obchodzonymi w Polsce oraz z koronacją króla Karola III.

 

Z okazji Dnia Flagi, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Konstytucji 3 Maja skłdamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy wytrwale przekazują polską kulturę z pokolenia na pokolenie. Dziękujemy za Waszą piękną działalność na rzecz pielęgnowania polskich tradycji i polskiego języka!

 

 

Życzenia wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy całej społeczności szkolnej: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom – aby upływały one w radosnej, rodzinnej atmosferze, aby każdy ucieszył się ze spotkania z najbliższymi. Niech wiosna budząca świat do życia zawita również w Waszych sercach. Niech Zajączek przyniesie każdemu jakąś niespodziankę, a Dyngusowi niech towarzyszy śmiech i zabawa.
Dyrekcja Szkoły wraz z Zarządem i Radą Nadzorczą..
 
 

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować o rozstrzygnięciu konkursu „Tradycje Wielkanocne”.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji wielkanocnych, a także rozwijanie zdolności plastycznych.
Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!
Jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej, a także wyróżnienia. Dla przypomnienia prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych – pierwsza: przedszkole-klasy 3, druga: klasy 4-6, trzecia: klasy 7-A-level.
 
?Oto zwycięzcy:
 
Kategoria najmłodsza: przedszkole-klasy 3
1 miejsce: Letycja Koralewska IB
2 miejsce: Marcel Gaczkowski 2C
3 miejsce: Piotr Konwicki 0B
Wyróżnienia: Elliot Ayepah przedszkole, Hania Biedroń 0A, Jakub Nizinski przedszkole
 
Kategoria: Klasy 4-6
1 miejsce: Maria Mikoś 5A
2 miejsce: Hanna Czerczak 5A
3 miejsce: Lena Smialkowska 4A
Wyróżnienia: Emilia Puchacz 6A, Kinga Luberda 5A
 
Kategoria: Klasy 7-A-level
1 miejsce: Lena Gaczkowska pre-GCSE
2 miejsce: Krystian Luberda pre-GCSE
3 miejsce: Filip Kunecki pre-GCSE
Wyróżnienia: Nicola Puchacz 7A, Alexander Mikoś GCSE, Natalia Zaworska 7A
 
Dziękujemy uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w naszych kolejnych konkursach.
Rozdanie nagród odbędzie się 22 kwietnia.
 
 

Wizyta autora, p. Wojciecha Filabera

Wspaniała sobota, 1 kwietnia! Spotkanie z p. Wojciechem Filaberem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, m.in. o niedźwiedziu przygarniętym w Iranie przez polskich żołnierzy, któremu nadano imię Wojtek - "Niedźwiedź wojny", a także wielu innych np. "Ciapek zapomniany bohater wojny" czy "Ciapek drugi pilot".
 
Autor okazał się być świetnym mówcą. Odpowiadał na zadane pytania cierpliwie i wyczerpująco. Opowiadał o swojej pracy, pasjach. Opisał, w jaki sposób tworzy powieści i swoich bohaterów. Uczniowie okazali swoje zainteresowanie i zaangażowanie. Padały pytania o proces twórczy i wydawniczy, życie osobiste oraz o konkretne publikacje. Na wszystkie zagadnienia i wątpliwości autor odpowiadał cierpliwie i wyrozumiale.
 
Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki, otrzymać autograf z dedykacją oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z autorem.
Dziękujemy za bardzo udane spotkanie!
 
 
 

Spotkanie z autorem Wojciechem Filaberem

W najbliższą sobotę nasi uczniowie będą mieli okazję spotkać się z Panem Wojciechem Filaberem, autorem popularnych książek dla dzieci o niezwykłych zwierzętach, które zapisały się w polskiej historii i służyły w armii: "Wojtek, czworonożny bohater", "Niedźwiedź wojny", "Ciapek, zapomniany bohater wojny" i "Ciapek, drugi pilot". (wojciechfilaber.com)

Pan Wojtek zasiada w jury organizowanego przez naszą szkołę Międzynarodowego Polonijnego Konkursu Sienkiewiczowskiego, a jego książki będą nagrodami w pierwszej kategorii wiekowej.

Serdecznie zapraszamy również rodziców. Podczas spotkania będzie można zakupić książki autora wraz z autografem.

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2023 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.