foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej jak również do sekcji Zapisy uczniów gdzie mogą Państwo jeszcze zarejestrować swoje dzieci na rok szkolny 2021/22.

 

Dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Nazwa zadania publicznego: Wsparcie utrzymania i funkcjonowania szkół polonijnych w Anglii w regionach: South East, South West, East of England

Kwota dotacji: 33 550,00 zł

Całkowita wartość zadania publicznego: 816 725,00 zł

Zadanie publiczne Wsparcie utrzymania i funkcjonowania szkół polonijnych w Anglii w regionach: South East, South West, East of England polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.

           

 ZAPRASZAMY OSOBY DO
RADY NADZORCZEJ

Serdecznie zachęcamy Państwa do aktywnego włączenia się w życie naszej Szkoły.

Zapraszamy Rodziców/Opiekunów do pilnego zgłoszenia siebie, lub innych Rodziców (po uzgodnieniu z potencjalnym kandydatem) na

Członka Rady Nadzorczej

W trakcie Walnego Zgromadzenia Rodziców odbędzie się glosowanie, na podstawie którego nowe osoby będą mogły dołączyć do Rady Nadzorczej.

Już prawie 70 lat nasza lokalna społeczność podejmuje wysiłek związany z zapewnieniem kolejnym pokoleniom dostępu do ojczystego języka, naszej historii i kultury. Szukamy osób, które swoim doświadczeniem, talentami, oddaniem i miłością do Ojczyzny, włączą się w ten wspaniały, społeczny projekt.

Zgodnie z postanowieniami Walnego Zgromadzenia członkowie Zarządu oraz Rady Nadzorczej otrzymują zniżkę w opłatach za czesne a Prezes Zarządu dodatkowo warunkowe wynagrodzenie za pełnione funkcje.

Jeżeli i Ty zechcesz odcisnąć swój „pozytywny ślad” i przyczynić się do jeszcze bardziej prężnego i dynamicznego rozwoju Szkoły, skontaktuj się z nami! Serdecznie zapraszamy!

Osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt gdyż już w dniu 16 października 2021 roku na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Rodziców odbędzie się głosowanie nad zgłoszonymi kandydaturami.

Planowany program Walnego Zgromadzenia Rodziców

Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza w Slough

16 października 2021, godz. 10:30

 

 1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia Rodziców.
 2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia, Zastępcy oraz Sekretarza.
 3. Przekazanie prowadzenia Przewodniczącemu Walnego Zgromadzenia.
 4. Wybór Członków Komisji Uchwał i Wniosków.
 5. Wybór Komisji Skrutacyjnej (Wyborczej).
 6. Przedstawienie sylwetek kandydatów do Rady Nadzorczej.
 7. Wybory Członków Rady Nadzorczej na 4-letnią kadencję.
 8. Przedstawienie sprawozdania z działalności Szkoły oraz planów na przyszłość.
 9. Wolne Wnioski.
 10. Przedstawienie przez Komisję Uchwał i Wniosków przyjętych Uchwał i Wniosków.
 11. Zamknięcie Walnego Zgromadzenia Rodziców.

 

Jednocześnie przypominamy, że nadal można rejestrować swój udział w Walnym Zgromadzeniu poprzez platformę EventBrite:

https://www.eventbrite.co.uk/e/walne-zgromadzenie-rodzicow-tickets-182701955467

 

Zapraszamy także do zgłoszenia swojej kandydatury do Władz Szkoły na adres email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    lub   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WALNE ZGROMADZENIE RODZICÓW

ORAZ ZAPROSZENIE DO ZARZĄDU I RADY NADZORCZEJ

 

Szanowni Rodzice / Opiekunowie

W dniu 16.10.2021 o godzinie 10:30 odbędzie się coroczne Walne Zgromadzenie Rodziców, podczas którego podejmowane są ważne decyzje dotyczące funkcjonowania naszej szkoły. Zgromadzenie będzie miało miejsce na terenie Slough Eton College, a rejestracja uczestnictwa odbywa się za pomocą platformy Eventbrite.

 

Jeżeli i Ty zechcesz odcisnąć swój „pozytywny ślad” i przyczynić się do jeszcze bardziej prężnego i dynamicznego rozwoju Szkoły, nie zwlekaj! Zarejestruj się już dziś używając poniższy link.

https://www.eventbrite.co.uk/e/walne-zgromadzenie-rodzicow-tickets-182701955467

 

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w pracę na rzecz naszej szkoły, gdyż to właśnie Państwa decyzje mają znaczący wpływ na jej dalszy rozwój.

Obecny Prezes Zarządu - Pan Paweł Ignatowicz - z powodów osobistych nie będzie się ubiegał o ponowny wybór. Zachęcamy wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej Szkoły, do zgłaszania kandydatury na stanowisko Prezesa Zarządu. Poszukujemy również wsparcia w postaci nowych Członków Zarządu oraz Rady Nadzorczej. Zgłoszenia przyjmujemy na adresy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W trakcie Walnego Zgromadzenia Rodziców odbędzie się głosowanie, na podstawie którego nowe osoby będą mogły dołączyć do zespołu zarządzającego szkołą.

 

Serdecznie zachęcamy do wspólnego tworzenia naszej szkoły!

 

 

Podręczniki na rok szkolny 2021-22

 

Drodzy Rodzice!

W poprzednim roku szkolnym staraliśmy się o dotację z Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą na podręczniki i ....otrzymaliśmy je!


Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, przekaże naszej szkole podręczniki oraz ćwiczenia do języka polskiego i historii.  
Z tych podręczników będą korzystać klasy: 1,2,5,6,7,8. Są to podręczniki bezpłatne. Dostawy tych podręczników spodziewamy się pod koniec września lub na początku października.

Klasy: Przedszkole, Zerówka, 3, 4, GCSE oraz A-level będą korzystały z książek płatnych, tak jak było to w poprzednich latach. Prosimy o zgłoszenie się do nauczyciela i podanie, co będą chcieli Państwo zakupić: podręcznik, ćwiczenia, czy też komplet? Ze względów organizacyjnych najłatwiejszą formą opłaty za książki będzie umieszczenie odliczonych pieniędzy w kopercie, dopisanie na kopercie imienia i nazwiska dziecka oraz kwoty, która się w niej znajduje i przekazanie koperty nauczycielowi. Koperty będą zbierane przez członków Zarządu, a pieniądze wpłacone na konto Szkoły. Książki zostaną wydane po wniesieniu płatności. Przewidujemy, że zakupu będzie można dokonać już w najbliższą sobotę.


Ceny podręczników/ćwiczeń:

Przedszkole: M.Pawlusiewicz “Maja uczy się i bawi" - podręcznik część I - £11.50, część II - £11.50

Zerówka: M.Pawlusiewicz "Kubuś idzie do szkoły” - podręcznik część I - £12.50, część II - £12.50

Klasa 3: M.Pawlusiewicz - czytanka "Z uśmiechem i słońcem - Wesołe lekcje" - £15.50, ćwiczenia "Z uśmiechem i słońcem - gramatyka i ortografia" - £15.50

Klasa 4: M.Pawlusiewicz - czytanka "Piękna nasza Polska cała" - £15.50, ćwiczenia "Piękna nasza Polska cała" - £15.50

GCSE: Nowe Tematy GCSE Polish: Coursebook - £15.00, Nowe Tematy GCSE Polish: Workbook - £9.50

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2021 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.