Drodzy Rodzice, Opiekunowie,

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im.Henryka Sienkiewicza w Slough wychodząc naprzeciw wyzwaniu jakie stanęło przed nami na czas zawieszenia zajęć stacjonarnych , podjęła decyzję o wdrożeniu projektu nauczania zdalnego, którego celem jest kontynuowanie programu nauczania poprzez aplikację ZOOM drogą internetową aby uniknąć nagromadzenia zaległości wynikających z zawieszenia zajęć .
Jest to rozwiązanie alternatywne oraz tymczasowe.

Pierwsze zajęcia drogą internetową z dziećmi odbędą się w dniu 28.03.2020 i obejmą wszystkich uczniów od klasy 2 do A-level.
Wychowawcy młodszych klas będą realizować cele lekcji poprzez filmy instruktażowe oraz inne wcześniej ustalone formy komunikacji z rodzicami np:
drogą e- mailową, poprzez aplikację WhatsApp bądź inne.

Nauczyciele poszczególnych klas będą bezpośrednio komunikować się z Państwem w sprawie szczegółów dotyczących organizacji najbliższych oraz kolejnych zajęć.
Rodziców oraz opiekunów dzieci, które będą korzystały z aplikacji ZOOM , prosimy o jej zainstalowanie na urządzeniu dostępnym dla dzieci ( komputerze, laptopie, tablecie, telefonie) ze strony https://zoom.us/.
Więcej informacji na temat jak zainstalować i korzystać z aplikacji ZOOM można uzyskać pod linkiem:

Prosimy bardzo o wypróbowanie tej formy komunikacji przed zajęciami.
W razie problemów prosimy o kontakt z nauczycielem, który postara się pomóc rozwiązać problem.

Pragniemy zaznaczyć, iż Polska Szkoła im.Henryka Sienkiewicza w Slough jest jedną z nielicznych , która zdecydowała się na tak innowacyjną metodę pracy z dziećmi i młodzieżą.
Apelujemy do wszystkich Państwa o wsparcie i pomoc w realizacji tego projektu.

Wdrażanie projektu jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, a jeśli jego założenia zostaną zrealizowane chociaż w połowie, będzie to olbrzymi sukces Naszej Szkoły.

Z wyrazami szacunku ,

Zarząd oraz Grono  Pedagogiczne
                                                                           Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych
                                                                       w Slough

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

W związku z licznymi pytaniami, informacjami dochodzącymi do nas z zewnątrz oraz dzisiejszym oficjalnym komunikatem odnośnie zawieszenia zajęć w szkołach w UK , w trosce o dobro i zdrowie naszych dzieci, Rodzin , jak i pracowników szkoły , po naradzie w której uczestniczył Zarząd, Rada Nadzorcza, Pani Dyrektor oraz przedstawiciele Nauczycieli , postanowiliśmy zawiesić zajęcia w  naszej szkole do odwołania.

Również szkoła Eton Business College poinformowała nas wczoraj , że odwołała dodatkowe imprezy do końca kwietnia.

Jednocześnie informujemy, że nasza szkoła przygotowuje się do prowadzenia zajęć online ( tutaj ukłony w stronę naszych nauczycieli )

Od następnej soboty tj. 28 marca 2020 zajęcia będą się odbywały w trybie online..

Szczegółowych wytycznych, wszelkich informacji w tym temacie , mogą się Państwo spodziewać w najbliższym czasie .
Wychowawcy klas będą kontaktowali się z Rodzicami swoich klas oraz prosimy o śledzenie stron i grup naszej strony w celu uzyskania dalszych informacji.

Pozdrawiamy, życząc Wszystkim ZDROWIA

Drodzy Rodzice/Opiekunowie!

Pragniemy poinformować, że w dniu jutrzejszym 14.03.2020 lekcje w Polskiej Szkole odbywają się według planu.
Jednocześnie bardzo prosimy o rozsądek i odpowiedzialność.
Dlatego zwracamy się do Was z prośbą, o nie przyprowadzanie do szkoły dzieci z katarem, kaszlem i podwyższoną temperaturą.
Informacje o tym, co będzie jutro przerabiane i co zadane - nauczyciele danej klasy będą informowali, tak jak to miało miejsce do tej pory.

Za zrozumienie, rozsądne i odpowiedzialne podejście serdecznie dziękujemy.

Szanowni Państwo !

W  związku z rosnącą liczbą zapytań odnośnie tego czy nasza szkoła będzie w sobotę czynna, informujemy, że jesteśmy w stałym kontakcie ze Szkołą Eton & Slough Collage.
Na dzień dzisiejszy  lekcje w najbliższą sobotę tj. 14.03.2020 odbędą się normalnie.
Ciągle jednak czekamy na decyzję Rządy Brytyjskiego  w kwestii zamknięcia szkół...

Oczywiście, jeżeli takowe zarządzenie wyjdzie w ciągu najbliższych kilkunastu godzin -
- niezwłocznie Państwa poinformujemy , zamykając również Polską Szkołę.

Naturalnie, rozumiemy Państwa obawy i troskę o bezpieczeństwo dzieci jak i swoje, dlatego pozostawiamy Państwu decyzję, czy poślą Państwo dziecko do szkoły w najbliższą sobotę.

Jednocześnie apelujemy i przypominamy o przestrzeganiu zaleceń i stosowaniu się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie zasad higieny oraz zachowania spokoju.
Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży , zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się Koronawirusem.

Obserwujemy komunikaty Slough Borough Council ktore informuja:
"W chwili obecnej nie było przypadków nowatorskiego koronawirusa w Slough, jednak planujemy każdą ewentualność i współpracujemy z zespołami rady, aby zapewnić, że w najgorszym przypadku będziemy gotowi "
rowniez jestesmy w stalym kontakcie z zarzadca szkoly Eton & Slough Collage ,jezeli nastapi jakiekolwiek zagrozenie w/w wirusem oczywiscie powiadomimy Panstwa bezzwlocznie o odwolaniu zajec .
Andrzej Drazek Prezes PSPO w Slough