foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

The Polish Educational Society, Slough proudly presents...
Our Polish Saturday School !
Welcome!
We revel in the Polish language and add a bit of history, music, culture and literature. Hopefully this website will give you a flavour of what we are about. For more information and access to a form to register your child please go to the Parent Zone.

Zdolni uczniowie naszej szkoły!

Alexander Wojciechowski Alex zaczął trenować karate jak miał 4 lata. Obecnie ma brązowy pas, ale w lipcu 2022 będzie miał egzamin na czarny (najwyższy w karate). Karate to jest jego hobby, jego pasja. Nawet jak jest chory, nie chce opuszczać treningów.

Jego najważniejsze osiągnięcia to:
1. Złoty medal na mistrzostwach świata w Bratysławie czerwiec 2019 w kategorii kumite (walka).
2. Srebrny medal na mistrzostwach świata w Bratysławie czerwiec 2019 w kategorii kata.
3. Dwa brązowe medale na mistrzostwach Europy w Odense w październiku 2019 w kategorii kata i kumite.

Przez ostatnie dwa lata w zasadzie wszystkie zawody zostały odwołane z powodu pandemii, ale wszyscy mają nadzieję, że ten trudny okres mamy już za sobą.

Alex Wojciechowski został wybrany do udziału w 19-tej edycji International Mistrzostwa Karate na Malcie. Wydarzenie to odbędzie się od 10-go,12-go marca 2022 r.

Aleksandrze, trzymamy kciuki! Jesteśmy pełni podziwu Twoich wielkich osiągnięć!
Życzymy kolejnych wielkich sukcesów!!!

  

 

 

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2024 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.