foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

The Polish Educational Society, Slough proudly presents...
Our Polish Saturday School !
Welcome!
We revel in the Polish language and add a bit of history, music, culture and literature. Hopefully this website will give you a flavour of what we are about. For more information and access to a form to register your child please go to the Parent Zone.

To był piękny występ
Jasełka w wykonaniu klas 2-ich i 3-ich w Naszej Szkole!


11 grudnia 2021, był dniem wyjątkowym w naszej szkole – klasyczne sceny biblijnej historii Narodzenia Pańskiego, okraszone pięknie śpiewanymi kolędami przeplatały się z dynamicznymi, dopracowanymi w choreograficznych szczegółach scenami sztuki.

Ponieważ ubiegły rok był specyficzny to i występ musiał być niepowtarzalny i wyjątkowy – trzy grupy klas 2-ich i jedna klasa grupy 3-ciej połączyły się i wykonały wspólnie Jasełka. Bo w życiu o to właśnie chodzi, żeby łączyć się i cieszyć się każdą piękną chwilą. Choć każda grupa zaprezentowała inny talent artystyczny to chodziło o jedno – zatrzymać się na chwilkę i pomyśleć o drugim człowieku.

Jasełka przygotowane przez dzieci z klasy II A, IIB, IIC, IIIC wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczną atmosferę. Uczniowie bardzo ładnie wcielili się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy oraz Trzech Króli przybywających do żłóbka, aby złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Głos narratora wprowadzał w kolejne części sztuki, a towarzysząca przedstawieniu muzyka tworzyła refleksyjny nastrój. Była to magiczna podróż do Betlejem, gdzie spełniły się przepowiednie proroków. Kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów dopełniły świątecznego nastroju.

Zapraszamy do obejrzenia Jasełek w wykonaniu dzieci naszej szkoły na kanale YouTube naszej szkoły pod linkiem Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych w Slough. Proszę nie zapomnieć POLUBIĆ nasze widea oraz kliknąć SUBSKRYBUJ! 

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego występu –zaangażowani i zawsze chętni pomocą – rodzice, wolontariusze, wychowawcy klas oraz WSPANIALI AKTORZY – DZIECI klas: IIA, IIB, IIC i IIIC.

Koordynatorzy występu – Anna Lewandowska, Katarzyna Jaszczuk, Justyna Borzęda.
Oprawa muzyczna- Wiktoria Maziarczyk,
Nagłośnienie- Marek Piętka,
Obsługa kamery- Robert Burzyński.

 

Jasełka 2021 Grupa Poranna Jasełka 2021 Grupa Popołudniowa

 

  

 

 

 

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2024 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.