foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

  TEMAT DNIA: Poznajemy owoce.

Na zajeciach omawialismy owoce. Ich ksztalt, barwe, wielkosc i smak. Dzieci mowily jakie owoce lubia najbardziej, dlaczego sa zdrowe i nalezy je czesto jesc.Z owocow jakie dzieci przyniosly robilismy wspolna salatke. Dzieci mialy duza frajde przy krojeniu owocow oraz okazje do skosztowania owocow ktore zwykle nie jedza :)

W tym roku, razem z dziecmi z zerowki, przedszkolaki beda przedstawialy jaselka, dlatego juz teraz cwiczymy koledy:"Gwiazdeczka" Arka Noego, "Wsrod nocnej ciszy", "Przybiezeli do betjejem", "Pojdzmy wszyscy do stajenki".

  TEMAT DNIA: Dzien Niepodleglosci.

Na zajeciach mowilismy o tym dlaczego 11 listopada jest najwiekszym swietem narodowym i tak wielkim wydarzeniem dla kazdego polaka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem sluchaly o niewoli i odzyskaniu przez polske wolnosci. Mowilismy o Jozefie Pilsudskim oraz omawialismy symbole narodowe. Dzieci robily swoje flagi narodowe oraz kolorowaly godlo polski. Staralismy sie zapamietac wiersz :"Kto Ty jestes".

  TEMAT DNIA: Pani Jsien.

Pogadanka na temat obecnej pory roku. Dzieci poznawaly dary jesieni: liscie, kasztany oraz jarzebine i orzechy. Okreslaly kolory jesieni oraz dzielily sie wiadomosciami na temat: dlaczegio nie wszystkie grzyby sa jadalne.

Dzieci po raz pierwszy robily prace reczne: Pania Jesien oraz kwiaty z lisci.

  TEMAT LEKCJI: Kolory wokol Mai.

Pogadanka na temat pieknego, kolorowego swiata wokol nas, kolorowych zabawek, ubran itd. Na podstawie ilustracji dzieci rozroznialy 6 podstawowych kolorow, oraz wg kolorow segregowaly zabawki jakie mialy w przedszkolu. Bardzo chetnie i z ogromnym zaangazowaniem braly udzial w zabawie o smutnym krolu, ktory siedzial na tronie i byl bardzo smutny gdyz w calym krolestwie ciagle padal deszcz. Bylo szaro i smutno. Mieszkancy krolestwa - przedszkolaki - wpadli na pomysl, ze aby rozweselic swojego krola kazdego dnia beda mu przynosic inny kolor teczy, tak aby w krolestwie bylo kolorowo jak dawniej a wtedy krol bedzie na nowo radosny i szczesliwy. Dzieci szukaly zabawek w danym kolorze i zanosily krolowi - pani Monice. bardzo wesoly dzien :)

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2024 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.