foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

   TEMAT DNIA: Warzywa.

 Na podstawie naturalnych eksponatow warzyw przeze mnie przyniesionych dzieci poznawaly ich polskie nazwy. Dotykaly je, wachaly, okreslaly kolor, wielkosc oraz ksztalt. Mowilismy jak bardzo sa zdrowe, jakie maja wartosci odrzywcze oraz do czego mozna je uzyc. 

Mielismy krotka zabawe przy stole. Dzieci /kolejno/ z zamknietymi oczami rozpoznawaly warzywa przez dotyk.

Praca z podrecznikiem, oraz sluchanie wiersza z podrecznika pt. "Bajka o marhewce".

Po przerwie wprowadzalam dzieci w temat jaselek i mikolajek. Mowilismy o sw. Mikolaju a nastepnie dzieci "pisaly" list do Mikolaja. Wkladaly do koper i naklejaly znaczki.

Z uzyciem instrumentow, ktore zakupilam dla przedszkolakow cwiczylismy koledy na jaselka.

  TEMAT DNIA: Poznajemy owoce.

Na zajeciach omawialismy owoce. Ich ksztalt, barwe, wielkosc i smak. Dzieci mowily jakie owoce lubia najbardziej, dlaczego sa zdrowe i nalezy je czesto jesc.Z owocow jakie dzieci przyniosly robilismy wspolna salatke. Dzieci mialy duza frajde przy krojeniu owocow oraz okazje do skosztowania owocow ktore zwykle nie jedza :)

W tym roku, razem z dziecmi z zerowki, przedszkolaki beda przedstawialy jaselka, dlatego juz teraz cwiczymy koledy:"Gwiazdeczka" Arka Noego, "Wsrod nocnej ciszy", "Przybiezeli do betjejem", "Pojdzmy wszyscy do stajenki".

  TEMAT DNIA: Dzien Niepodleglosci.

Na zajeciach mowilismy o tym dlaczego 11 listopada jest najwiekszym swietem narodowym i tak wielkim wydarzeniem dla kazdego polaka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem sluchaly o niewoli i odzyskaniu przez polske wolnosci. Mowilismy o Jozefie Pilsudskim oraz omawialismy symbole narodowe. Dzieci robily swoje flagi narodowe oraz kolorowaly godlo polski. Staralismy sie zapamietac wiersz :"Kto Ty jestes".

  TEMAT DNIA: Pani Jsien.

Pogadanka na temat obecnej pory roku. Dzieci poznawaly dary jesieni: liscie, kasztany oraz jarzebine i orzechy. Okreslaly kolory jesieni oraz dzielily sie wiadomosciami na temat: dlaczegio nie wszystkie grzyby sa jadalne.

Dzieci po raz pierwszy robily prace reczne: Pania Jesien oraz kwiaty z lisci.

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2023 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.