Witam serdecznie,
Na ostanich zajęciach krótko przypomnieliśmy sobie wszystkie samogłoski wprowadziliśmy pojęcie spółgłoski. Poznaliśmy spółgłoski L i S. Ćwiczylismy dzielenie wyrazów podstawowych : las, lala, lisy na głoski i sylaby. Dzieci szukały ile i jakie samogłoski i spółgłski występują w tych wyrazach i zwróciliśmy uwage ze kiedy podzieliliśmy wyraz na sylaby to w każdej znich występowała jedna samogłoska.
Na podstawie obrazków z Elementarza (str. 20 ) poznaliśmy wyrazy zaczynajace się na literkę L, S oraz omawialiśmy ich znaczenie, do czego służą, jak są dane przedmioty wykorzystywane i przypisywalismy je do kategorii : osób, zwierząt, owadów, rzeczy, instrumentów muzycznych.
Ćwiczyliśmy naukę czytania sylab i prostych wyrazów metodą sylabową. Elementarz str.21, 22).
W ćwiczeniach dzieci uczyły się pisać wg wg wzoru poznane literki L, S. W ćwiczeniu 3 dzieci ćwiczyły słuch fonematyczny i kolorowały odpowiednim kolorem obrazki, których azwy zawierały poznane spółgłoski plus wpisywały te spółgłoski obok obrazka. Na lekcji dzieci wybrały się na wirtualną wycieczkę do lasu gdzie przewodnikiem był skrzat Borówka.Obejrzeliśmy wspólnie wideo, w którym nasz przewodnik opwiadał o lesie, o drzewach, roślinach i zwierzętach, ptakach które zamieszkują las.
Dzieci wysłuchały równiez wiersza Agnieszki Borowieckiej pt: ''w Lesie'', na podstwie którego rozmawialiśmy o tym jakie powinno być właściwe zachowanie ludzi w lesie w tym zwłaszcza wobec zwierząt. Dzieci miały bardzo ciekawe spostrzeżenia na ten temat: np że śmieci mogą być niebezpieczne dla zwiąrząt ponieważ mogą powdować ich zatruice lub nawet śmierć , mówiły tez że jeśli znajdziemy śmieci w lesie to powinniśmy je pozbierać i wyrzycić do kosza.
W związku z ostanią pracą domową polegającą na narysowniu i słownym opisaniu przez dziecko wybranego zwierzątka cała klasa zgadywała o jakim zwierzątku dane dziecko opowiadało. Myslę że sprawiło im dużą przyjemność że mogły narysować zwierzątko i opowiedzieć jak wygląda , co lubi jeść, jakie wydaje odgłosy, itp.
Praca domowa
Zadanie domowe str. 21.
Dodatkowo proszę o uzupełnienie:
ćwicz. 2 str.19 i żeby dziecko przeczytało rodzicom powstałe sylaby.
ćwicz. 5 str.20 w którym dziecko będzie mogło ćwiczyć dzielenie wyrazów na sylaby i ćwiczyć pisanie całych wyrazów.
Chciałabym równiez przypomnieć o naszej pierwszej lekturze: W. Bełza ''Katechizm Polskiego Dziecka,'' która będzie omawiana na następnych zajęciach, Proszę o to aby dzieci zapoznały sie z treścią tego utworu.
Praca plastyczna
W związku ze zbliżającym się Świętem 11 Listopada będziemy omawiać symbole narodowe Polski. Dlatego na następne zajęcia proszę aby dzieci przyniosły: nożyczki, klej, białą i najlepiej czerwoną kartkę papieru ponieważ będziemy robić kotyliony.
Dziekuję
Agata Burzyńska
Organizacje współpracujące: | |
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły. | |