foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witam gorąco

Temat dzisiejszych zajęć : Pierwszy dzień wiosny. Topienie Marzanny. Obejrzeliśmy ilustracje ptaków powracających z ciepłych krajów : żuraw, bocian, skowronek, jaskólka (inf. jak można przewidywać pogodę obserwując zachowania jaskólek) . Poznanie polskich tradycji: gaik, Marzanna. Pracowaliśmy z tekstem czytanki zmarznięty skowronek(czytanka str.159) oraz słomiana panna (str.165). Wykonaliśmy ćwiczenia 1,5,6,7,9,12 str.176-182 ćw.2,3,5 str.184-186 Ponieważ  zbliża się 1 kwietnia wprowadziłam dzieci w temat prima-aprilis. Dzieci poznały takie określenia jak : nabić kogoś w butelkę, wpuścić w maliny, wystrychnąć na dudka, wyprowadzić w pole. Poznały wyrazy bliskoznaczne: żart, psikus, figiel, psota oraz co to jest porównanie (ćw.8 str.195) np. mocny jak dąb, zimny jak lód. Przypomnieliśmy sobie I ćwiczyliśmy części mowy: rzeczownik, czasownik, przymiotnik. W ciągu całych zajęć utrwalaliśmy wyrazy z ą I ę. 

Zadanie domowe : 

-wykonam ćwiczenia 8 str.179,  ćw.10,11str.181 ćw. 1 str.183 oraz 6 i 7str.187

-wymyślę I zapiszę w zeszycie 3 własne porównania opisujące Twoją rodzinę, koleżanki, kolegów  np. Moja mama jest piękna jak kwiatuszek. 

-proszę na przyszłe spotkanie przygotować gałązki, watę, klej, papier brązowego koloru, nożyczki, - wykonamy wierzbowe kotki 

Proszę zdjęcia z wykonanym zadaniem domowym przesyłac na moj email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Dziękuję :) 

Wszystkim bardzo dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Zapraszam za tydzień :)

Anna Lewandowska

 

 

Witam gorąco

Na wczorajszych lekcjach  dzieci zrobiły powtórzenie materiału w oparciu o ćwiczenia od str.163 do str.167 W dalszej części zajęć rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie w związku z nadchodzącą wiosną. Wprowadzenie do tematu (W marcu jak w garncu) odczytaniem wiersza J Brzechwy Przyjście wiosny. Przypomnienie cz. mowy - przymiotnik(czytanka str.153) poszukiwanie określeń pogody marcowej.  Pracowaliśmy z tekstem czytanki od str.150- 157 oglądaliśmy zdjęcia kwiatów i zwierząt związanych ze zmianą pory roku. Odgadywaliśmy zagadki ,rozwiązywaliśmy rebusy, czytaliśmy rymowanki - wyliczanki, tekst z kart pracy -wyrazy z ą i ę, przybliżenie zagadnienia zgodności końcówek ą i ę w zaimkach z rzeczownikiem w odpowiedniej formie : teraz czytam książ /jestem zachwycona książ . Przypomnieliśmy sobie zasady pisowni rz -po spółgłoskach b,d,g,ch,k,p,t,w,j, /gdy wymienia się na r / wyrazy z końcówka -erz, -arz. Odbyła się lekcja religii. Temat:  Mały Katechizm. Modlitwa o ustanie epidemii. 

Zadanie domowe: 

-ćw.7,9 i 10 str.173-175m 

-zapiszę do zeszytu tekst przygotowujący do dyktanda str.156 (Na wiosnę druga klasa...Oj, ale będzie uciechy!)

Bardzo proszę o pomoc dzieciom których nie było w szkole w wykonaniu ćwiczeń z tej lekcji nr 22 Na spacerze .

Dziękuję Rodzicom którym udało się przybyć na spotkanie. Było bardzo miło porozmawiać. Drodzy Państwo jedna z naszych mam zaproponowała, ze wykona dla dzieci z naszej klasy te karteczki z rz/ż, ch/h i ó/u do ćwiczenia wyrazów z trudnością ortograficzną o których mówiłam na zebraniu. Z góry Bardzo Dziękuję :)  

Proszę o śledzenie informacji na stronie naszej szkoły odnośnie kolejnych zajęć.

Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.  

Anna Lewandowska

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie 

W dniu 14.03.2020 zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem. Z powodu panującego koronawirusa -  Apelujemy aby nie przyprowadzać do szkoły dzieci które mają katar, kaszel , podwyższoną temperaturę czy nie czują się zbyt dobrze. 

Za zrozumienie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia

Witam serdecznie.

Na ostatnich zajęciach tematem lekcji była Warszawa - poznanie legendy- Wars i Sawa. Dzieci obejrzały autorskie prace rówieśników o Warszawie oraz pokaz zdjęć zabytków. Samodzielnie, głośno czytaliśmy tekst wiersza który wspólnie omawialiśmy. Praca z książką na rozumienie tekstu od str.143-146. Wykonywaliśmy ćwiczenia od str.156-162. 

Zadanie domowe:

-przygotuję się do dyktanda str.145

-uzupełnię brakujące ćwiczenia do tematu ; ćw.5, 6 i 8 (str.160-162)

Pozdrawiam i do zoczenia na zebraniu w sobotę 14.03.20 o 9:10 w stołówce. Zapraszam

Anna Lewandowska

 

 

Witam Państwa

W ostatnią sobotę tematem lekcji była "Zaczarowana zagroda" (na początek w ramach przypomnienia treści lektury obejrzeliśmy bajkową wersje książki)   - zapisaliśmy w zeszytach metryczkę książki (tytuł, autorów, ilustratora, miejsce i czas akcji). Następnie dzieci opowiadały treść i redagowały plan wydarzeń który również zapisały w zeszytach. Po sprawdzeniu zadań domowych wymieniliśmy się wiedzą oraz ciekawostkami o Antarktydzie. Wykonaliśmy dodatkową kartę pracy do lektury - wykreślanie nieprawdziwych zdań, informacji o pingwinach. Na ostatniej godzinie zadaniem uczniów było wymyślenie nowego, własnego tytułu do poznanej lektury oraz wykonanie projektu pierwszej strony do książki - który niestety nie wszyscy skończyli  z powodu alarmu pożarowego. W tym dniu odbyła się lekcja religii , temat: Pan Jezus kuszony przez diabła. (bardzo proszę aby dzieci zawsze miały spakowany zeszyt do religii)

 Zadanie domowe:

- proszę aby dzieci na podstawie informacji z karty pracy którą robiliśmy w szkole, ułożyły krótką notatkę o życiu pingwinów - otrzymały do tego również kartę pracy. Dzieci które były nieobecne i niestety nie mają tego ksero proszę aby wyszukały kilka informacji o pingwinach i zapisały to na kartce.  Można zacząć : Pingwiny to ptaki, które nie potrafią latać..

Drodzy Państwo w sobotę 14.03 zapraszam na zebranie Rodziców. Po oddaniu dzieci na zajęcia proszę wpisać się na listę w recepcji i przyjście na szkolną stołówkę gdzie będę czekała. :) mam nadzieję, że będą mogli Państwo przybyć. 

21. 03 - odbędzie się konkurs recytatorski wewnątrzszkolny. Tematem tegorocznego Wierszowiska- jest przyjaźń. Wszystkie chętne dzieci z naszej klasy chciałabym przesłuchać 14.03 aby wyłonić najlepszych kandydatów :)

11.03 -środa -rozpoczynają się zajęcia nauki podstaw gry na gitarze które poprowadzi ks. Leszek Buba. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu o godz. 16:30 w parafialnej kawiarence Kościoła Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Królowej Polski w Slough (48 Pitts Road SL1 3XH) Kontakt : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. +44 1753 533861 Koszt zajęć - free!  Zapraszamy 

Pozdrawiam 

Anna Lewandowska

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2023 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.