foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej jak również do sekcji Zapisy uczniów gdzie mogą Państwo jeszcze zarejestrować swoje dzieci na rok szkolny 2021/22.

 

Polish Culture & Heritage Day - Dni Polskiego Dziedzictwa

 

Drodzy Uczniowie Szanowni Rodzice, wszyscy Sypmatycy naszej Szkoły.

Maj to szczególny miesiąc dla każdego Polaka. Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja to wydarzenia, które sprawiają, że niezależnie w jakim miejscu na świecie przebywamy, nasze serca biją mocniej, a myśli kierują się w stronę Ojczyzny.

Razem z uczniami naszej szkoły, przez cały maj, będziemy promować wartości wspólnotowe Poloni i Polaków w Wielkiej Brytanii.

Nasze Dzieci odkrywać będą polską tradycję i kulturę, dziedzictwo przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii. Podkreślimy również pozytywną rolę, jaką odgrywa 800-tysięczna polska społeczność w Zjednoczonym Królestwie.

Gościem specjalnym majowych wydarzeń będzie Pan Krys Lanowski - syn polskiego pilota Polish Air Force - Witolda Lanowskiego.
W programie obchodów będą również:

  • Pieśni Patriotyczne i tańce ludowe,
  • Zajęcia artystyczne - tworzenie symboli narodowych,
  • Popularne polskie gry i zabawy podwórkowe,
  • Spotkania z polską literaturą.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie znajdziecie linki to materiałów zarejestrowanych w trakcie obchodów Polish Culture & Heritage Day. 

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2021 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.