Witam serdecznie

Na ostatnich zajęciach w oparciu o poznane pory roku rozmawialiśmy o tym jak można spędzać wolny czas w zależności od pogody. Nawiązanie do lekcji poprzedniej -jak organizować czas wolny zimą (uprawianie sportów zimowych, bitwa na śnieżki..) oraz gdy nadejdzie wiosna( wyprawy rowerowe, pikniki). Pracowaliśmy z obrazkiem elem. str.63(ćwiczenia w mówieniu i czytaniu str.62,63).  Wykonaliśmy ćwiczenia na sylabach zmiękczonych przez i (mia..,gia..,kia...) ćw.elem. str.62-64; przypomnieliśmy zasady tworzenia zdań- kropka na końcu zdania, kiedy piszemy wielką literą.

Zadanie domowe:

- ćwiczenia elementarzowe str.65 ćw: 1,2,3,4

- przygotuję się do dyktanda które obejmie 3 zdania:

Mietek i Wiesia lubią swoje miasto.

Mietek robi piknik za miastem.

On kupił: pierogi, kiełbasę i miodownik.

Anna Lewandowska