Witam serdecznie,

Na dzisiejszych zajęciach kontynuowaliśmy naukę o tym,  jak pisać list. Uczyliśmy się, jak adresować kopertę. Wykonaliśmy zadania w zeszycie i w ćwiczeniach. Potem powtórzyliśmy wiadomości o głoskach i dwuznakach. Następnie odbyła się dyskusja, co to jest ojczyzna. Uczniowie czytali na ocenę (opisową?).

Zadanie domowe:

- Proszę zaadresować kopertę do dowolnej osoby w Polsce. Następnie proszę napisać list na dowolny temat, np. o ulubionej książce. Proszę włożyć list do koperty. Nie trzeba pisać tego listu w zeszycie do zadań domowych. Byłoby bardzo motywujące dla dzieci, jeżeli Państwo zechcieliby iść na pocztę i kupić z dziećmi znaczek. W przyszłym tygodniu uczniowie mogliby wysłać ten list do Polski?

- Proszę czytać codziennie 5-10 minut tekst ze strony 15.

- Proszę wykonać ćwiczenia od strony 11 do 18.

- Dla chętnych. Proszę nauczyć się wiersza „Katechizm polskiego dziecka” na pamięć.

Pozdrawiam.

Anna Bukowska