Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej jak również do Strefy Rodzica gdzie mogą Państwo zarejestrować swoje dzieci na przyszły rok szkolny 2020/21.

LEKCJE  ONLINE

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im.Henryka Sienkiewicza w Slough wychodząc naprzeciw wyzwaniu jakie stanęło przed nami na czas zawieszenia zajęć stacjonarnych , podjęła decyzję o wdrożeniu projektu nauczania zdalnego, którego celem jest kontynuowanie programu nauczania poprzez aplikację ZOOM drogą internetową aby uniknąć nagromadzenia zaległości wynikających z zawieszenia zajęć. Jest to rozwiązanie alternatywne oraz tymczasowe.

Pierwsze zajęcia drogą internetową z dziećmi odbędą się w dniu 28.03.2020 i obejmą wszystkich uczniów od klasy 2 do A-level. Wychowawcy młodszych klas będą realizować cele lekcji poprzez filmy instruktażowe oraz inne wcześniej ustalone formy komunikacji z rodzicami np: drogą e- mailową, poprzez aplikację WhatsApp bądź inne.

Nauczyciele poszczególnych klas będą bezpośrednio komunikować się z Państwem w sprawie szczegółów dotyczących organizacji najbliższych oraz kolejnych zajęć. Rodziców oraz opiekunów dzieci, które będą korzystały z aplikacji ZOOM , prosimy o jej zainstalowanie na urządzeniu dostępnym dla dzieci ( komputerze, laptopie, tablecie, telefonie) ze strony https://zoom.us/.   Więcej informacji na temat jak zainstalować i korzystać z aplikacji ZOOM można uzyskać pod linkiem:

Pragniemy zaznaczyć, iż Polska Szkoła im.Henryka Sienkiewicza w Slough jest jedną z nielicznych, która zdecydowała się na tak innowacyjną metodę pracy z dziećmi i młodzieżą. Apelujemy do wszystkich Państwa o wsparcie i pomoc w realizacji tego projektu.

Wdrażanie projektu jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, a jeśli jego założenia zostaną zrealizowane chociaż w połowie, będzie to olbrzymi sukces Naszej Szkoły.

Z wyrazami szacunku ,

Zarząd oraz Grono  Pedagogiczne