foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej jak również do Strefy Rodzica gdzie mogą Państwo zarejestrować swoje dzieci na przyszły rok szkolny 2020/21.

 

ZAPISY ORAZ OPŁATA ZA SZKOŁĘ NA ROK 2020/21

Drodzy Rodzice/Opiekunowie, Polska Szkoła w Slough wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji związanej z COVID-19 pragnie Państwa poinformować, iż zakończenie roku szkolnego odbędzie się wyjątkowo w tym roku na platformie Zoom, ponieważ niestety nie będziemy mogli zorganizować tej uroczystości na terenie szkoły. Szczegółowy plan tego dnia będzie opublikowany na naszej stronie www w najbliższym czasie. Świadectwa szkolne, dyplomy i nagrody będą rozdane przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, jak tylko będziemy takowe mogli zorganizować. Jeśli ktoś chciałby otrzymać świadectwo drogą pocztową, prosimy o kontakt z wychowawcą bądź ze szkołą.

Decyzją Zarządu oraz po akceptacji Rady Nadzorczej Polskiej Szkoły w Slough wysokość czesnego na rok 2020 - 2021 została ustalona na poziomie £320 na pierwsze dziecko, co w przeliczeniu daje £2.54/h za opiekę nad dzieckiem z zapewnieniem mu edukacji (i innych zajęć). Na drugie dziecko jest to kwota £275, a na trzecie dziecko £225. Kwotę tę należy wpłacić w całości na konto szkoły do końca lipca 2020, zgodnie z ustaleniami Walnego Zgromadzenia Rodziców z dnia 19 października 2019 r. Pragniemy zauważyć, że Nasza Szkoła jest jedną z najtańszych w okolicy i jedyną, która pracuje na dwie zmiany i która przygotowuje dzieci do egzaminów z GCSE oraz A-level.

1-sze dziecko 2-gie dziecko 3-cie i kolejne dziecko
320 £/rok 275 £/rok 225 £/rok
2.54 £/godzinę 2.18 £/godzinę 1.79 £/godzinę

Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa część z Państwa może mieć trudności w zapłacie z góry w całości powyższej kwoty. Dlatego też Zarząd i Rada Nadzorcza postanowili umożliwić Państwu rozłożenie należnej kwoty czesnego na raty, przy czym zostaną Państwo zobowiązani do podpisania umowy o świadczenie usług edukacyjnych wraz z wybranym przez Państwa sposobem uiszczenia opłaty czesnego.

Proponujemy dwie dostępne opcje ratalnych spłat czesnego:

● 3 raty:
○ pierwsza rata w wysokości £120 płatna do końca lipca,
○ druga rata £110 płatna do końca września,
○ a trzecia rata £105 płatna do końca lutego.
Opłata administracyjna przy wyborze tego planu wynosić będzie £15 w skali roku.

● Raty miesięczne:
○ pierwsza rata £34 płatna do końca lipca,
○ następnie 9 kolejnych rat £34 płatnych co miesiąc.
Opłata administracyjna przy wyborze tego planu wynosić będzie £20 w skali roku.

Powyższy przykład rozłożenia płatności na raty dotyczy tylko opłaty za pierwsze dziecko. W przypadku rozłożenia płatności na raty drugiego i kolejnego dziecka, opłaty będą pomniejszone odpowiednio uwzględniając zniżkę w wysokości czesnego, jednakże opłata administracyjna zostanie doliczona do kwoty głównej czesnego dla każdego dziecka z osobna w takiej samej wysokości.

W przypadku, kiedy został uiszczony depozyt przy zapisie nowego dziecka do szkoły, wysokość pierwszej raty będzie pomniejszona o jego wartość.

Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić do zapisania Państwa dzieci do naszej szkoły na kolejny rok szkolny 2020-2021. W najbliższym okresie przekażemy Państwu szczegółowe informacje dotyczące procesu zapisów na nowy rok szkolny.

Bardzo dziękujemy Państwu za dotychczasowe zaufanie i powierzenie nam opieki nad Państwa Pociechami.
Cieszymy się, że możemy pomagać w rozwijaniu języka oraz polskiej kultury i tradycji. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Waszymi Dziećmi we wrześniu już na terenie naszej szkoły.

 

Z poważaniem,

Zarząd i Rada Nadzorcza Polskiej Szkoły w Slough

Nasi sponsorzy:

Szkoła jest sponsorowana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią. Środki przeznaczamy na wydatki związane z wynajęciem szkoły.
  

Copyright © 2020 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.