foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej, jak również do sekcji Zapisy uczniów, gdzie mogą Państwo zarejestrować swoje dzieci na rok szkolny 2023-2024.

Konkurs i Kiermasz Wielkanocny 2022

Szkoła składa słowa podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się i przyczyniły do pozytywnego przebiegu Konkursu i Kiermaszu Wielkanocnego. Od kilku tygodni w ramach prac domowych uczniowie wykonywali piękne ozdoby wielkanocne na konkurs wielkanocny. Efektem prac były przepiękne koszyczki wielkanocne, kurczaczki, zajączki, kartki świąteczne oraz inne wyroby związane z tematyką Świąt Wielkanocnych.
Wykonane prace zostały oceniane przez szerokie grono jury składające się z rodziców trójek klasowych, wolontariuszy, nauczycieli dyrekcji szkoły. Wyniki konkursu zostały głoszone i nagrody rozdane w dniu 9-ego kwietnia 2022.

W każdej kategorii wiekowej autorzy prac, które zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymali nagrody w postaci książek. W dwóch pierwszych kategoriach zostały również przyznane wyróżnienia. Zwycięzcy oraz ich prace zostały przedstawione w dalszej części artykułu.

BRAWA dla zwycięzców i dla wszystkich uczniów, którzy przygotowali prace konkursowe oraz rodziców,
którzy motywowali i wspierali swoje dzieci w tym konkursie.

Tego samego dnia wszystkie prace zostały wystawione na sprzedaż podczas Kiermaszu Wielkanocnego. Kiermasz Wielkanocny cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród rodziców i dzieci. Udało się nam uzbierać £130. Zebrane fundusze będą wykorzystane na zakup pomocy dydaktycznych dla najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy Państwu za udział w Kiermaszu :)

Lista zwycięzców

Zwycięzcy Prace
Kategoria od Przedszkola do Klasy 3:

1. Francieszek Żyrek- grupa przedszkolna
2. Nikodem Baraniecki- klasa 2B
3. Lena Dudzik- klasa 2B

 

Przedszkole do Klasy 3 Wyróżnienia:  
Emilia Juszczak (2C), Julia Jankiewicz (0), Lena Poczesna (2B), Grupa przedszkoln

 

   
Kategoria od Klasy 4 do klasy 6:
1. Maria Mikoś- klasa 4A
2. Natalia Zaworska- klasa 6A
3.Nikola Biedź- klasa 5C
 

Klasy 4 do Klasy 6 Wyróżnienia:  
Oliwer Nowakowski (5A), Dawid Federowicz (5A), Joanna Balasa (5A  
   
Kategoria od klasy 7 do A-Level
1. Gabriel Nowakowski- klasa 7A
2. Gabriela Majewska- klasa 7
3. Alexander Mikoś- klasa 8

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2023 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.