foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej, jak również do sekcji Zapisy uczniów, gdzie mogą Państwo zarejestrować swoje dzieci na rok szkolny 2023-2024.

Wykład Profesora Sosabowskiego

Mieliśmy przyjemność usłyszeć w dniu 7 maja opowieść Profesora Hala Sosabowskiego o 1 Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej, Bitwie o Arnhem, jego pradziadku Generale Stanisławie Sosabowskim i dziadku Majorze Stasinku Sosabowskim.

Gośćmi na tym wykładzie w naszej Szkole byli m.in. Mer Slough Pan Mohammed Nazir, Radna Slough Pani Anna Wright, właściciel firmy DoxDirect Tom Griffiths, Państwo Miroszewscy, Pani Frania Creech, a także Pani Vanessa Cieplinska z grupy Bilingolab / Uniwersytetu w Reading.

Całość można obejrzeć na naszym szkolnym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=axz0MPZLcTE

Dodatkowy materiał sugerowany przez Pana Profesora: w skrócie https://vimeo.com/119442908, pełny https://vimeo.com/458137371.

 

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2024 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.