Dni Polskiego Dziedzictwa - Klasy 2

Tematem zajęć był Toruń- pokazanie zabytków i głównych atrakcji turystycznych. Nauczyciel opowiedział o Mikołaju Koperniku ,pokazał ilustrację planetarium -dzieci bardzo chciałyby je odwiedzić. Obejrzeliśmy zabytkowe kościoły i budynki. Dzieci poznały legendy związane z powstaniem nazwy miasta, Krzywą Wieżą oraz tradycyjnymi piernikami. Jako Torunianka upiekłam pierniczki które dzieci pięknie udekorowały. Mama jednej z uczennic Pani Edytka przygotowała dla nas królewską polewę było smacznie, wesoło i kolorowo .

Klasy drugie wyruszyły w podróż po Polsce ze smokiem wawelskim.

Pierwszemiasto jakie odwiedzili był Kraków i smoka wawelskiego. Następnym przystankiem była Warszawa. Uczniowie słuchali legendy o warszawskiej syrence. Toruń czyli miasto Kopernika i piernika. Odwiedzili również morze oraz Poznań. W Poznaniu posłuchaliśmy legendy o poznańskich koziolkach. W ostatnim etapie zajęć uczniowie narysowali jedna z 3 postaci ( syrenkę warszawska, poznańskie koziołki lub smoka wawelskiego).