Narodowe Święto Niepodległości

W ostatnią sobotę, dzień po Narodowym Święcie Niepodległości, obchodziliśmy je w naszej Szkole. ??❤️??
Dnia 12 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia.

W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadzili nas uczniowie klas II, IV, V, VI, VII, VIII, a także gościnnie zespół taneczny "Mały Gaiczek".
Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”.
Wzięliśmy również udział w akcji „Szkoła do hymnu".

Akademię przygotowały:
grupa poranna - panie: Małgorzata Mikoś, Joanna Krawiec, Małgorzata Wyka, Anna Bukowska,
grupa popołudniowa - panie: Arleta Boyda, Magdalena Ułan, Anna Bukowska.
Oprawą muzyczną i nagłośnieniem zajął się pan Marek Piętka.

Serdecznie dziękujemy za wzruszające Akademie!?