TEMAT LEKCJI: Kolory wokol Mai.

Pogadanka na temat pieknego, kolorowego swiata wokol nas, kolorowych zabawek, ubran itd. Na podstawie ilustracji dzieci rozroznialy 6 podstawowych kolorow, oraz wg kolorow segregowaly zabawki jakie mialy w przedszkolu. Bardzo chetnie i z ogromnym zaangazowaniem braly udzial w zabawie o smutnym krolu, ktory siedzial na tronie i byl bardzo smutny gdyz w calym krolestwie ciagle padal deszcz. Bylo szaro i smutno. Mieszkancy krolestwa - przedszkolaki - wpadli na pomysl, ze aby rozweselic swojego krola kazdego dnia beda mu przynosic inny kolor teczy, tak aby w krolestwie bylo kolorowo jak dawniej a wtedy krol bedzie na nowo radosny i szczesliwy. Dzieci szukaly zabawek w danym kolorze i zanosily krolowi - pani Monice. bardzo wesoly dzien :)