Witam serdecznie

28.09.2019 tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy wspólną zabawą do piosenki pt. Kolorowe kredki( tworzenie ilustracji do tekstu). Rozmowa na temat podręczników oraz dbałości o książki. Omówienie danych o książce -procesu powstawania książek- wyjaśnienie kto to: autor, ilustrator, grafik komputerowy; co to: wydawnictwo, drukarnia. Dzieci wypowiadały się na t: swoich ulubionych książkach które przyniosły do szkoły - wyszukiwały danych o książce, mówiły o kim i o czym opowiada. Pracowaliśmy z podręcznikiem -czytanka pt. Książki Janka  i wiersz W mojej biblioteczce. Wykonywanie ćwiczeń - uzupełnianie luk zdaniowych i wyszukiwanie wyrazów z dwuznakami ( przypomnienie wszystkich dwuznaków przez pisanie palcem po plecach kolegi określonych liter - odgadywanie powstałej głoski )ćw. str. 23-25. Poszerzenie wiadomości o pisowni wielką literą w tytułach książek (ale tylko pierwszy wyraz).

Zadanie domowe:

-płynne czytanie czytanki pt. Książki Janka oraz wiersz pt. W mojej biblioteczce

-oprawię swój podręcznik

-wykonam ćwiczenia do str.29

Drodzy Rodzice pragnę zaprosić Was do wzięcia udziału w akcji charytatywnej która odbędzie się 12.10 w naszej szkole. Więcej informacji na głównej stronie szkoły.

Anna Lewandowska