Witam serdecznie

Na ostatnich zajęciach dzieci które występują w jasełkach brały udział w przygotowaniach i próbach. Z resztą klasy zrobiliśmy jesienną powtórkę materiału, wykonaliśmy ćwiczenia od str.90-95. Rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w przyrodzie; różnic między wczesną jesienią a końcówką jesieni. Tradycje andrzejkowe - wykonanie wróżby lania wosku - rozwijanie wyobraźni, bogacenie słownictwa. Lekcja religii - Czekamy na Pana Jezusa. Adwent - czas oczekiwania i przygotowań do świąt Bożego Narodzenia (zwyczaje, symbole tj. wieniec adwentowy, kalendarz adwentowy, lampiony, roraty).

Zadanie domowe:

-nauczę się pięknie czytać -podręcznik str. 76,77

-wykonam ćwiczenia 4,5,9,10 od str.97-102

Uwaga w dniu 07 grudnia dzieci przychodzą do szkoły normalnie na 9:00 i zajęcia kończą się o 12:30. Bardzo proszę aby wszystkie dzieci ładnie się ubrały :) , nasi aktorzy zabrali swoje kostiumy i rekwizyty. Rodzice którzy mogą i chcą obejrzeć jasełka zapraszamy również do kawiarenki i tu prośba jeżeli jakaś zdolna mama czy tata może nas wesprzeć wypiekami z góry dziękujemy :) Dla dzieci, po poczęstunku będą: zabawy, tańce i konkursy - nie trzeba w tym dniu przynosić podręczników - tylko dobry humor;)

Anna Lewandowska