Witam gorąco

Temat 1. ostatnich zajęć to : święty Mikołaj. Pracowaliśmy z tekstem czytanki święty Mikołaj -sprawdzenie rozumienia tekstu(str.83,84). Przypomnienie i utrwalenie  wiadomości o przymiotniku - cechy św. Mikołaja - próby charakteryzacji na podstawie przeżyć dzieci oraz tabeli ze str.86 Rozwiązywanie zagadek str.87 (czytanka) poznanie historii misia (teddy- bear -etymologia nazwy). Wykonanie ćwiczeń 1/str.103, 4,5,6/str.106,107-zapisanie rzeczowników.. ćw.1/str.110, 6,7,8/str. 114,115.  Idą święta - tradycje bożonarodzeniowe - temat 2. - wysłuchanie pogadanki o tradycjach świąt okresu Bożego Narodzenia - dyskusja nad tematem oraz gromadzenie słownictwa (czytanka str.89) Świąteczna zagadka str.96 -poszukiwanie dobroci wokół nas, refleksja - jak ja mogę sprawić komuś radość  nie kupując prezentu lecz czyniąc dobro? Podziękowania dla mamy oraz tych którzy przygotowują dla nas święta. Składanie życzeń - jakie mogę być? (radosne, najlepsze, z całego serca).

Zadanie domowe na 11.01.2020

-wykonam ćwiczenia 2,3/str. 104/5  ćw.7,8/str. 108/9  ćw.2,3,4,5/ str.110-113

-nauczę się na pamięć wyrazów z ćw.7  str.114 (wyrazy z trudnością ortograficzna h i ch )

-zapiszę w zeszycie 3 tradycje bożonarodzeniowe pielęgnowane w moim domu

-poćwiczę czytanie str.83 oraz88/9

Drodzy Rodzice pragnę serdecznie podziękować za wszelką pomoc w przygotowaniu naszych jasełek, pyszne wypieki, upominki i życzenia. Bardzo dziękuję za okazane wsparcie.

Do zobaczenia 11.01.2020

Zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w Nowym 2020Roku

Anna Lewandowska