Witam serdecznie,

Na dzisiejszych zajęciach przypomnieliśmy sobie pojęcia głoski i litery. Dzieci wkleiły wierszyk „Głoska i litera” do zeszytu. Dla nieobecnych dołączam tekst na końcu emaila. Wykonaliśmy ćwiczenia na stronach 35 i 36.

Potem przeczytaliśmy i zanalizowaliśmy czytankę ze strony 25 oraz uzupełniliśmy ćwiczenia na stronie 31. Następnie rozmawialiśmy o pozytywnych i negatywnych cechach charakteru i dzieci wysłuchały wierszy ze stron 27 do 30.

Dzieci miały pierwszą lekcję religii. Kto jeszcze nie ma zeszytu, proszę zadbać, aby następnym razem mieć.

Zadanie domowe na 6 października:

- Dokończyć lub wykonać ćwiczenia od strony 30 do 36.

- Przygotować tekst do czytania ze strony 25. Pamiętajmy! Czytamy codziennie? Za tydzień będę pytać obydwu tekstów: ze strony 19 i 25.

- Wyrazy do nauki: niedźwiedź, dzwonek, łódź, dżem, rzeka, chmura, Szymon, czepek.

WAŻNE

Pani dyrektor poprosiła klasy drugie o przygotowanie paru wierszy na Dzień Nauczyciela. Chętnym dzieciom rozdałam teksty. Bardzo proszę nauczyć się ich na przyszły tydzień.

Jeżeli jeszcze ktoś chciałby mówić wiersz, bardzo proszę nauczyć się wiersza z naszej czytanki ze strony 36. Zachęcam! Dzieci mogą mówić w grupie?

Pozdrawiam!

Anna Bukowska

Wiersz „Litera i głoska”

Gdy ktoś zapyta, powiedz tak:

Litera to jest pisma znak.

Litery widzę i piszę!

Głoskę wymawiam i słyszę.

Czyli innymi słowy,

Głoski to dźwięki mowy.