Witam serdecznie,

Dzisiaj odbyla sie akademia. Dzieci recytoway pieknie wiersze. Brawo!

Nastepnie omówilismy zasade pisania 'rz' po spólgoskach. Wpisalismy przyklady do zeszytu. Wykonalismy cwiczenia zwiazane z ta zasada na stronach 44 i 45. Potem omowilismy czytanke ze strony 41. Uczniowie pisali kartkówke.

Za tydzien mnie nie ma. Bedzie zastepstwo.

Zadanie domowe na 3 listopada:

- Przygotowac teksty do czytania na stronach 41 i 44.

- Wyrazy z 'rz' do nauki z zeszytu: brzeg, brzoza,brzuch, przerwa, przyklad, przepraszam, trzmiel, trzepac, trzeba, grzyb, grzmot, grzebien, drzewo, drzwi, drzemka, krzyczec, skrzynia, krzaki, chrzan, chrzest, chrzastka, ujrzec, spojrzenie, wrzatek, wrzesien, wrzos. Bedzie kartkowka.

- Przepisac dyktando ze strony 46 do zeszytu.

- Uzupelnic cwiczenia od strony 43 do 55. Prosze nie uzupelniac tych cwiczen na przyszla sobote, bo dzieci czesc tych cwiczen wykonaja na lekcjach, w czasie zastepstwa. Prosze te cwiczenia uzupelnic w trakcie tygodniowej przerwy.

- Zadanie dla chetnych. Prosze napisac pare zdan o tym, co robilas/es w czasie half-termu.

3 listopada zapraszam na krotkie zebranie na godzine 12.10.

Chcialabym bardzo podziekowac za otrzymane upominki na Dzien Nauczyciela. Bylo mi niesamowicie milo! Chcialabym rowniez przekazac, ze praca z Panstwa dziecmi sprawia mi ogromna przyjemnosc.

Zycze udanej przerwy.

Do zobaczenia 3 listopada.

Pozdrawiam.

Anna Bukowska