Witam serdecznie,

Na wczorajszych zajęciach wprowadziłam pojęcia liczby pojedynczej i liczby mnogiej. Następnie ćwiczyliśmy pisownię wyrazów ‘rz’ po spółgłoskach. Potem dzieci recytowały wiersze o babci lub tacie. Brawa dla naszych małych recytatorów za włożony wysiłek! Uczniowie otrzymali pochwały i małe nagrody.?

Następnie rozmawialiśmy o wiosennych obrzędach i zwyczajach. Zanalizowaliśmy czytankę o topieniu Marzanny. Później dzieci udekorowały gałązki kolorową krepą i poszliśmy na wagary szukać wiosny.?

Zadanie domowe na 30 marca:

- Proszę wykonać ćwiczenia na stronach od 183 do 189.

- Proszę nauczyć się czytać tekst na stronie 165-166, jak również tekst wiersza ‘Trzy po trzy’.

- Proszę przynieść dowolny kwiatek, jeżeli mają Państwo taką możliwość. To może być kwiatek zerwany w ogrodzie, parku lub kupiony.

- Za tydzień jeszcze raz przepytam dzieci z wiersza i wybierzemy wspólnie uczniów, którzy przejdą do etapu „Wierszowiska”, tj. rywalizacji międzyklasowej w szkole. Proszę zwrócić uwagę na wyraźną deklamację wiersza, dodanie gestów i/lub rekwizytów.

Ważne wiadomości:

1. Drodzy Rodzice, w dniu 8 czerwca Polska Szkoła organizuje wyjazd na przedstawienie „Wróbelek Elemelek”, do Londynu. Cena biletu wynosi 10 funtów. Koszty autokaru pokrywa szkoła. Więcej szczegółów odnośnie wyjazdu podamy za tydzień, znając ilość chętnych.

Bardzo proszę o informację, czy deklarują Państwo chęć wysłania dziecka, w postaci emaila lub SMSa.

2. Polska Szkoła ogłosiła konkurs „Wielkanocne zrób to sam”. Tematyka konkursu obejmuje ozdobę wielkanocną wykonaną dowolną techniką. Ostateczny termin dostarczania prac upływa 30 marca.

Pozdrawiam.

Anna Bukowska