Witam serdecznie,

Na wczorajszych zajęciach powtórzyliśmy wiadomości do sprawdzianu. Uzupełniliśmy sprawdzian próbny. Następnie każdy miał okazję opowiedzieć o swoich wakacjach. Potem przeczytaliśmy czytankę na stronach 190 i 191. Rozmawialiśmy o tym, jak możemy dbać o naszą planetę. Na koniec uczniowie wykonali plakaty zachęcające do ochrony i szanowania Ziemi.

Zadanie domowe na 4 maja:

- Proszę przygotować się do sprawdzianu. Typy zadań będą takie same jak na sprawdzianie próbnym. Podam tylko inne przykłady.

Osoby nieobecne za tydzień będą pisać sprawdzian w następną sobotę.

-  Proszę wykonać ćwiczenia na stronach od 211 do 216. Można je uzupełnić na 11 maja, a skoncentrować się na przygotowaniach do sprawdzianu.

- Proszę nauczyć się czytać tekst na stronie 190 i 191.

PROŚBA

Bardzo proszę o solidne przygotowywanie się do dyktand, zarówno pod względem błędów, jak i kaligraficznym, czyli starannym pisaniem. Następne dyktando odbędzie się 11 maja z tekstu dyktanda na stronie 133 w czytance.

Dziękuję za wpłatę za wycieczkę. Wszyscy zainteresowani wyjazdem wpłacili 10 funtów?

Pozdrawiam.

Anna Bukowska