Witam serdecznie,

Na dzisiejszych zajęciach dzieci napisały sprawdzian. Potem rozmawialiśmy o majowych świętach. Przeczytaliśmy czytankę na ten temat. Następnie rozwiązywaliśmy zadania nawiązujące do polskich symboli i najważniejszych informacji o Polsce i polskiej mapie. Na końcu uczniowie projektowali polskie loga. Wszystkie dzieci czytały na ocenę.

Zadanie na 11 maja. Proszę:

- Wykonac ćwiczenia na stronach od 211 do 218.

- Przygotować do pięknego czytania teksty ze stron 196 do 199. Można wybrać dowolny fragment, jeżeli cały tekst to za dużo.

- Przygotować się do dyktanda ze strony 71. Proszę codziennie ćwiczyć pisanie tych zdań.

W imieniu Grona Pedagogicznego i Zarządu Polskiej Szkoły, zapraszamy Wszystkich jutro, tj. 5.05.2019 ,na godzinę 15.00, na uroczyste obchody uchwalenia Konstystucjj 3 Maja do Polskiego Klubu w Stoke Poges.

Planowane atrakcje to: wata cukrowa, malowanie twarzy, ‘bouncy castle’, lody oraz wiele innych.