Drodzy Rodzice,

Chciałabym bardzo podziękować za wszystkie podarunki. Czuję się ogromnie zaszczycona. Dziękuję za docenienie mojego zaangażowania. Nauczanie jest dla mnie ogromną przyjemnością. Cieszę się, że będę mogła uczyć Państwa pociechy w przyszłym roku szkolnym.

Jeszcze raz życzę udanych i bezpiecznych wakacji. Zachęcam do czytania polskich książek? Można delikatnie spróbować zmobilizować dzieci do czytania niedługich książeczek, czasopism lub nawet krótkich,  wyszukanych przez Państwa artykułów w języku polskim w internecie np. na temat miasta/państwa, które Państwo odwiedzą w czasie wakacji.

Pozdrawiam i do zobaczenia we wrześniu?

(Nie byłabym panią Anią Bukowską, gdybym nie przypomniała zadania domowego na wakacje?)

Zadanie domowe na wakacje:

- Proszę przeczytać dowolną książkę i napisać parę zdań na jej temat.

- Proszę napisać opowiadanie o swoich wakacjach.

- Dla chętnych. Proszę prowadzić wakacyjny dziennik. Może być w postaci: komiksu, notatnika ciekawostek,  ilustracji (zauważyłam, że niektóre dzieci bardzo lubią rysować), krótkich opisów kolejnych tygodni, albumu zdjęć z opisami lub nawet nagrania. To najlepszy sposób na naukę ortografii?Każdy, kto podejmie się tego zadania, otrzyma nagrodę.

Chciałabym podać Państwu lektury, które będziemy omawiać i jakie dzieci będą zobowiązane przeczytać:

- „O psie, który jeździł koleją”;

- „Karolcia” ;

- „Afryka Kazika”.

Wiem, że niektórzy z Państwa spędzają urlop w Polsce, będzie więc okazja do zakupienia książek?

Zaczniemy od omówienie lektury - "O psie, który jeździł koleją".

Pozdrawiam.

Anna Bukowska