Witam serdecznie.

Lekcje w tym dniu poprowadziła Pani Dorota.

Tematyka zajęć języka polskiego:

- Problemy nastolatków w rodzinie na podstawie czytanki Jestem niepotrzebna s.166

- zapoznanie z treścią czytanki, sytuacja Marty w domu, powody konfliktów z ojczymem, ocena decyzji o ucieczce.

- ocena  zachowań bohaterów, wyjaśnienie tytułu, dyskusja na temat rodzinnych konfliktów,

- Święta kościelne w polskiej i chrześcijańskiej tradycji — czytanka Św. Lukasz Uczniowie  z Emaus, wiersz Ten, który nie poznał str. 191.

- duchowy wymiar Wielkanocy- najważniejszego święta chrześcijańskiego,

- istota chrześcijaństwa-dyskusja związana z celebrowaniem Wielkanocy w naszych domach.

Zadanie domowe:

- Na podstawie czytanki s.166 ocen czy, Marta podjęła właściwą decyzję uciekając z domu? Uzasadnij, swoja wypowiedz, podając 3 powody za i przeciw.

- zeszyt ćwiczeń str. 95. czytanie ze rozumieniem.

- nauczę się na pamięć roli do Akademii 3 maja (osoby, które otrzymały scenariusze).

Wszystkim moim uczniom i ich rodzinom życzę zdrowych i spójnych Świąt Wielkanocnych.

mgr Magdalena Witkowska