Witam serdecznie,

Na ostatnich zajęciach 25/01/2020 zostały wprowadzane dwie kolejne spółgłoski: B, Ł. Dzieci uczyły się prawidłowej wymowy i wskazywania gdzie w wyrazach znajdują się te głoski (na początku,w środku czy na końcu wyrazu). Poznawaliśmy wyrazy,  w których występują te spółgłoski oraz ćwiczyliśmy dzielenie wyrazów podstawowych na głoski ( pokazywanie na palcach) i sylaby (wyklaskiwanie) i zapisywaliśmy ten podział na tablicy. Ćwiczyliśmy czytanie sylab otwartych i zamkniętych oraz wyrazów w ramce str.49.

Pracowaliśmy z obrazkiem str.50 Elementarza. Dzieci opowiadały o tym co widzą na obrazku Ćwiczyliśmy wypowiadanie się całym zdaniem: Na obrazku widzę.....  Mówiliśmy o podobieństwie tego co jest na obrazku do przedstawienia, które dzieci z Polskiej Szkoły przygotowały dla Mikołaja na Mikołajki w ubiegłym roku.

Następnie pracowaliśmy z tekstem czytanki którą czytaliśmy wspólnie i każde z dzieci czytało na głos wskazane przez nauczyciela fragmenty czytanki. Wyjaśnialiśmy znaczenie niezrozumiałych słów oraz dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści tekstu ze str.50. Na koniec przypomnieliśmy sobie o jakiej uroczystości rodzinnej mówi tekst str. 51 i dzieci przypomniały sobie wymienione tam tradycje wigilijne i świąteczne.

Wykonaliśmy ćwiczenia 1 str.46, 3 str.47 i 6 str. 48.

Odbyła się lekcja muzyki. Ponieważ w przyszłym tygodniu odbędzie lekcja religii bardzo proszę o to aby dzieci miały ze sobą zeszyty do religii.

Dzieci napisały również dyktando ze znajomości pisania zdania z ćwicz. 4 str. 45: Wujek Wicek karmi sarenki. Zeszyty do dyktand lub do języka polskiego ( dzieci te nie miały ze sobą zeszytów do dyktand) dzieci otrzymają z powrotem w przyszłą sobotę.

Czytaliśmy również fragmenty Lektury ‘’ Plastusiowy Pamiętnik'’(pierwsze cztery rozdziały). Rozpoczniemy omawianie na zajęciach w dniu 08/02/20. Tekst książki zamieściłam  w formacie PDF na grupie what's up klasy 1B.

Prośba do rodziców o to aby przeczytali dzieciom przynajmniej 3 rozdziały na tydzień. Dziękuję że Dzieci sygnalizowały mi że czytają z rodzicami i że ta lektura im się podoba. Dziękuję, że Państwo wspierają dzieci w zapoznaniu się z jej treścią.

Praca domowa:

Zadanie domowe str.49 oraz uzupełnienie ćwiczeń. z karty pracy, którą dzieci otrzymały na zajęciach.

Dzieci, których zeszyty do języka polskiego zostały zabrane proszę o wykonanie ćwiczenia 2.str. 49 na zajęcia, które odbędą się 08/02/20

Proszę również pamiętać aby dzieci ćwiczyły czytanie tekstu ostatniej czytanki  zwłaszcza aby umiały podać poprawne (z odpowiednimi końcówkami) nazwy obrazków w tekście str.51 (np: ile bombek ! a nie ile bombki). W miarę możliwości czasowych będę pytać czytania na ocenę.

P. S.. Chciałbym zaprosić Państwa na spotkanie z rodzicami,  mam nadzieję w najbliższą sobotę 01/02/20 lub 08/02/20 ale czekam na potwierdzenie terminu od Pani Dyrektor. Dlatego proszę sprawdzić tutaj lub na grupie what's up  info w tej sprawie.  Potwierdzam termin 01/02/20 spotkania z rodzicami dzieci kl.1B o godz. 9:00. Zapraszam

Agata Burzyńska