Witam serdecznie

Na ostatnich zajęciach  dzieci poznawały  jak czytać wyrazy  w których występują sylaby miękkie  np: bia, pia, wia, fia w odróżnieniu od wyrazów w których występują sylaby twarde np: ba , pa, wa, fa.

Zrobiliśmy ćwiczenia ze str. 58, 59, 50 gdzie pisaliśmy wyrazy  i  wskazywaliśmy gdzie w tych wyrazach znajdują się sylaby miękkie. Omawialiśmy też znacznie wyrazów niezrozumiałych jak bielizna, ubiór, zbiór, piorun, pies, kopiowanie. Dzieci wpisywały nazwy obrazków i wskazywały jakie sylaby miękkie w nich występują.

Następnie pracowalismy z obrazkiem na stronie 61 w Elementarzu rozmawiając o tym jak możemy spedzać  czas wolny podczas  ferii zimowych.  Dzieci pracowały w parach i ćwiczyły wypowiadanie się całym zdniem odnośnie tego co widzą na obrazku, co robią i jak są ubrane dzieci .  Uczyliśmy się czytać tekst czytanki ‘’ Ale zima , ale wiatr. ‘’Wyjaśnialismy niezrozumiałe wyrazy i przypomnieliśmy sobie pory roku oraz jakie są nazwy  miesięcy zimowych . Dzieci podkreślały  w tekście wyrazy które opisują pogodę zimą ( mróz, zimno, biało , wieje, sypie).  Następnie na tablicy napisaliśmy zdania z tymi wyrazami . Osatnia część zajęć była poświęcona naszej aktualnej lekturze ‘’Plastusiowy Pamiętnik’’. Dzieci miały za zadanie odgadnąć  zagadki  dotyczące przyborów szkolnych znajdujących się w pórniku Tosi.  Rozmawialiśmy do czego służył scyzoryk, kałamarz i pióro ze stalówką.  Na przykładzie postawy Tosi , która pożyczała nowej koleżance przybory szkolne i pocieszała ją gdy ta nie radziła sobie w szkole rozmawiliśmy co to znaczy być dobrym uczniem,  uczennicą i  kolegą , koleżanką dla innych dzieci w klasie oraz dlaczego postawa Tosi jest godna naśladowania  i jak  Zosia naprawiła swoje zachowanie.

Odbyła sie również lekcja muzyki

Praca Domowa

Zadanie domowe str. 61 w Ćwiczeniach oraz dwie karty pracy dotyczące słownictwa zwązanego z zimą.

Proszę aby dzieci pamiętały o ćwiczeniu czytania czytanek z Elementarza.  Na następnych zajęciach 29/02/20 chciałabym  sprawdzić  na ocenę  umiejętności czytania z 3 ostatnich czytanek (str.54-55, 58-59, 61).  Będzie to również ostania lekcja w której odniesiemy się do treści ‘’Plastusiowego Pamiętnika’’.  Jeśli  to możliwe to proszę aby dzieci przyniosły plastelinę lub kartkę papieru na której będą mogły narysować Plastusia.

Na zajęciach w dniu 07/03/20 odbędzie się dyktadno z pisania zdań ze ćwicz. 5 str. 61 i  ćwicz. 4 str.65.

Agata Burzyńska