Witam serdecznie,

Na ostatnich zajęciach 29/02/2020 kontynłowaliśmy poznawanie kolejnych zestawów sylab miękkich takich jak: mia, mią, mie, mię, gia, gie, kia, kie itd. W celu utrwalnia ostatnio poznanych sylab miękkich  ćwiczyliśmy ich  czytanie osobno oraz w wyrazach a także dzieci  wkleiły do zesztyu  wagoniki z wpisanymi na nich sylabami  miękkimi, które poznaliśmy dotychczas.

Podczas pracy z tekstem ‘’ Za miastem’’ zwracaliśmy dodatkowo uwagę na prawidłowy sposób czytania tych sylab jako całość bez czytania każdej głoski osobno. Ponadto ćwiczyliśmy wypowiadanie się  całym zdaniem rozmawiając o tym co widzimy na obrazku w Elementarzu str.63 i jak możemy spedzać wolny czas wiosną a zwłaszcza jak zorganizować piknik.

Wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia  1, 2, 5 str.62-65.

W koncowej częsci zajęć wróciliśmy do naszej lektury ‘’Plastusiowy Pamiętnik’. Dzieci otrzymały kolorowe zdjęcie Plastusia i opisywały jego wygląd. Nazywały części ciała i budowały pełne zdania np  Plastuś  jest małym ludzikiem z plasteliny.

Plastuś ma duże, odstające uszy.

Plastuś ma mały, okrągły nos.

Plastuś ma malutkie, okrągłe oczy.

Plastuś nosi zielone majtki.

Plastuś ma dwie duże stopy.

Bawiliśmy się też w zabawę podczas której dzieci witały się różnymi częściami ciała co pozwoliło utrwalić nazwy głównych części ciała i poznanć nowe jak : nadgarski, łokcie, dłonie, pięty.

Z powodu niezapowiedzianych ćwiczeń związanych z alarmem pożarowym musieliśmy zakończyć zajęcia 20 minut wcześniej co uniemożliwiło nam niestety wykonania Plastusia z plasteliny. Dlatego zaproponowałam dzieciom że jeśli mają ochotę aby narysowały lub zrobiły Plastusia z plasteliny w domu i przyniosły na następne zajęcia abysmy mogli zrobić wystawę w klasie i zrobić zdjęcie wszystkich Plastusiów.

Odbyła się tez lekcja muzyki

Praca domowa

Zadanie domowe: Ćwiczenia str.65.

Dyktando z pisania dwóch  zdań z ćwiczenia 5 str.61 i 4 str.65 odbędzie się w przyszłą sobotę. Dlatego proszę upewnić się że dzieci przyniosą ze sobą zeszyty do dyktand. Prosze też aby przyniosły zeszyt do religii ponieważ odbedzie się w przyszłą sobotę

Polska Szkoła ogłosiła konkurs recytatorski dla uczniów z finałem który odbedzie się w Londynie w Czerwcu tego roku. Tematyka wiersze o przyjażni. Jeśli chcieliby Państwo zgłosić swoje dziecko to proszę dac mi znać w tym tygodniu  najlepiej do środy. Główna informacja na ten temat znajduje się  na stronie FB Polska Szkoła Przedmiotów  Ojczystych https://www.facebook.com/groups/306038149937419/

Agata Burzynska