Witam serdecznie.

Na osatnich zajęciach 07/03/2020 zrobiliśmy krótkie powtórzenie materiału dotyczącego pojęć takich jak: alfabet, głoska, litera, podziału głosek na samogłoski i spółgłoski.

Następnie wprowadziliśmy pojęcie spółgłosek miękkich na ptrzykładzie głosek Si oraz Ci, które zapisujemy jako dwuznaki. Dzieci uczyły się że  w odróżnieniu od dotyczczas poznanych spółgłoski miękkie Si I Ci to głoski, które wybrzmiewają jako jeden dźwięk, ale składają się z dwóch liter.

Pracowaliśmy z Elementarzem str. 64. Dzieci tworzyły i ćwiczyły czytanie sylab miękkich, które powstają kiedy spółgłoska Si lub Ci poprzedza samogłoskę w wyrazach.  W zwązku z tym że głoski Si i Ci są dwuznakami dzieci ćwiczyły na tablicy i w zeszytach umięjetność dzielenia wyrazów ze str. 64 Elementarza na głoski, litery i sylaby.

Pracowalismy też z tekstem czytanki gdzie ćwiczyliśmy umiejętność czytania oraz rozumienia treści tekstu ( dzieci odpowiadały na pytania i szukały informacji w tekście)

Wykonaliśmy też ćwiczenia, w których dzieci doskonaliły umiejętności tworzenia sylab miękkich, dzielnia wyrazów na głoski i sylaby w yrazach zawierających spółgłoski miękkie Si i Ci oraz układania zdań z rosypanek wyrazowych. W ćwiczeniu 3 str.67 i 4 str.68 uczyliśmy się które spółgłoski miękkie wystepują w podanych wyrazach (ćwiczenie słuchu fomematycznego i rozpoznawania dwuznaków si, ci w wyrazach

Napisaliśmy również dykatndo, które sprawdzę na następne zajęcia.

Odbyła się również lekcja religii

Jeżeli chodzi o lektury szkolne na ten rok to zajmiemy się jeszcze legendą O smoku Wawelskim, którą przeczytamy na zajęciach 09/05/20. Proszę również aby dzieci wczesniej zapoznały się z treścią tej legendy. Będę o tym przypominała.

Praca domowa

1. Zadanie domowe Ćwiczenia str.69
  2. Karty pracy

Dzieci oczywiście mogą pokolorować obrazki na kartach pracy.

Konkurs recytatorski Wierszowisko

Dzieci, które zgłosiły się na Wierszowisko, proszę aby na najbliższe zajęcia tj 14/03/20 nauczyły się swoich wierszy na pamięć. Będziemy mięli konkurs wewnątrzklasowy w ramach którego wybierzemy dwie osoby z klasy, które przejdą do konkursu wewnątrzszkolnego odbędzie sie on 21 marca. Z konkursu komisja wybierze 5 najlepszych osób, ktore pojadą na Wierszowisko do Londynu.

Konkurs na dekorację Wielkanocną pt: ‘’ZRÓB TO SAM’’

Dnia 04/04/20 odbędzie się konkurs na dekoracje wielkanocną. Prace zostaną wystawione i rodzice będą mogli oddać głos na najładniejszą dekorację, ozdobę świąteczną. Gotwą pracę należy przynieść do szkoły w dniu 28/03/20 czyli tydzień wcześniej W dniu 04/04/20 czynna będzie również kawiarenka.

Agata Burzyńska