Dzien dobry Panstwu

Wczoraj na lekcji uczniowie poznali literki N i G.

Wykonalismy wszystkie cwiczenia z tej lekcji. Przerobilismy rowniez czytanke z tymi literkami.

Prosze aby w tym tygodniu uczniowie przygotowali ta czytanke, bede pytac czytania na oceny.

Na zadanie jest jak co tydzien ZADANIE DOMOWE z cwiczen str 37.

Musze pochwalic uczniow. Bardzo ladnie przygotowani byli na dyktando. Dziekuje.

Dzis rowniez odbyla sie lekcja muzyki.

Przepraszam Panstwa za male zamieszenie i pomylke, na Mikolajki zbieram po 10f.

Prosze aby ta kwote wplacic jak najszybciej, nagli nas czas ( do mnie ).

Caly czas poszukujemy osoby chetnej na Mikolaja, moze ktos z Panstwa mial by chec nim zostac

i wreczyc dzieciom w szkole prezety.

Prosze aby Ci z Panstwa ktorzy nie oddali mi jeszcze ankiet dotyczacych danych dziecka zrobi to

w przyszlym tygodniu.

W najblizsza sobote prosze aby dzieci przyniiosly do szkoly swoje ulubione pluszaki ( 1 nie duzego misia).

25 listopada obchodzimy Dzien Pluszowego Misia :)

Malgorzata Wyka

Na dzisiejszych zajeciach wprowadzilismy litery k i d . Rozmawialismy o zwierzetach domowych , uczylismy sie jak dzielic ich nazwy na sylaby

Dzieci, ktore nie ukonczyly na lekcji  cwiczen ze strony 26 i 27, prosze o dokonczenie pracy w cwiczeniach elementarzowych.

Praca domowa jest nauka czytania tekstow ze strony 29,30 i 31 oraz wykonanie zadan ze strony 29 w cwiczeniach.

Dziekuje

Adam Cholewa

Witam serdecznie,

Tematem ostatnich zajęć był "Jesień w lesie. Przygotowanie się zwierząt do zimy. Wprowadzenie spółgłosek l i m." Rozmawialiśmy o oznakach jesieni oraz zwierzętach leśnych. Poruszyliśmy także temat właściwego zachowania się ludzi w lesie, rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące zwierząt leśnych, pisaliśmy ich nazw na tablicy. Ćwiczyliśmy pisownię oraz czytanie wyrazów z "l" oraz "s". Pracą domową jest nauka czytania tekstów ze stron 22-23. W ćwiczeniach wykonywaliśmy ćwiczenia ze stron 18-19 (jeśli ktoś nie skończył proszę dokończyć w ramach pracy domowej) oraz dodatkowo wykonać ćwiczenia ze stron 20-21.

Na ostatnich zajęciach odbywały się także próby do akademii z okazji ślubowania klas pierwszych, bardzo proszę aby dzieci, które otrzymały role nauczyły się swoich kwestii do soboty. Jeżeli ktoś z Rodziców nie wie, czy jego dziecko otrzymało rolę proszę o kontakt.

Uprzejmie zapraszamy wszystkich Rodziców pierwszoklasistów na ślubowanie klas pierwszych w najbliższą sobotę 13.10 o godz. 9:30 rano oraz 13:30 po południu. Odbędzie się uroczysta akademia, proszę aby dzieci ubrały się w białe koszule oraz ciemne spodnie lub spódnice. Na zajęciach odbędzie się mały poczęstunek (z okazji Dnia Nauczyciela) zatem proszę Rodziców o informację jeśli dziecko posiada jakieś restrykcje dietetyczne.

Dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie,

Aneta Tytuła

Szanowni Rodzice.

W dniu dzisiejszym lekcje prowadzila Pan Adam Cholewa ,dzieci podczas zajec poznawaly samogloski  ą ,ę .

Prosimy cwiczyc te samogloski z dziecmi w domu.

Praca domowa : cwiczenia ze strony  17.

Wychowawca klasy P.Tytula bedzie obecna na nastepnych zajeciach.

Dnia 15/09 zaczęliśmy poznawać samogłoski oraz dzielić wyrazy na sylaby. Wykonywaliśmy ćwiczenia ze str. 2-8. Ćwiczyliśmy pisanie liter oraz liczenie sylab w wyrazach. Pracą domową są zadania 1,2,3 na stronach 4-5 oraz wszystkie nieskończone zadania ze stron 2-8 do zadania 7, którego już nie trzeba wykonać (ćwiczenia elementarzowe). Czytaliśmy także wiersz Wandy Chotomskiej "Alfabet". Po odczytaniu wiersza rozpoczęłam z uczniami pogadankę na temat alfabetu- czy każdy musi go znać, do czego jest potrzebna znajomość alfabetu oraz czy trudno jest nauczyć się alfabetu. W podręczniku wykonywaliśmy zadania od początku do strony 11. Zaczęliśmy także czytać polski alfabet i podawać wyrazy na poszczególne litery. Zajęcia zakończyliśmy liczeniem sylab w przygotowanych przeze mnie ćwiczeniach.

Podaję Państwu mój e-mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem,

Aneta Tytuła