Tematem sobotnich zajęć był Dzień Babci i Dziadka obchodzony w Polsce 21 i 22 stycznia.Pracowaliśmy bazując na tekście Jana Twardowskiego “O owocu i liście stokrotnym”.Omawialiśmy problemy Janka ,które miał podczas pisania listu do babci.Wyjaśnialiśmy znaczenie tytułu opowiadania oraz zastanawialiśmy się dlaczego babcia czekała na list od wnuczka z tak wielkim utęsknieniem. Napisaliśmy w zeszytach notatkę czym jest epitet następnie wyszukiwaliśmy w tekście porównania oraz części mowy .

Czytaliśmy również i omawialiśmy wiersz Wandy Chotomskiej "Dzień Dziadka".Dzieci opowiadały  do kogo zwraca się osoba mówiąca w utworze oraz jaką rolę odgrywa dziadek w ich życiu.

Zadanie domowe

Napisz w zeszycie list do babci i dziadka .Opisz w nim swoje uczucia do adresatów.Pamiętaj,aby uzględnić wszystkie element listu.

Karolina Arora