Temat zajęć sobotnich -święta wielkanocne w polskiej tradycji. Rozmawialiśmy o świętach ,znaczeniu produktów które wkładamy do koszyczka wielkanocnego oraz przerabialiśmy tekst o Jezusie Chrystusie,który umiera na Krzyżu.

Chciałam Państwa poinformować,że sobota (6.4 )była moim ostatnim dniem w pracy.

Dziękuję Państwu za wszystko a dzieciom życzę powodzenia w nauce naszego pięknego języka polskiego.

Życzę Państwu zdrowych i wesołych świąt wielkanocnych.

Karolina

Podczas sobotnich zajęć  rozmawialiśmy o Prima aprilis obchodzonym 1-go kwietnia o różnicach pomiędzy kłamstwem a żartem i o tym czy istnieją granica pomiędzy żartem a kłamstwem z premedytacją.Czytaliśmy fragment tekstu "Dziewczyna z kraju na niby",odpowiadaliśmy na pytania pod tekstem , rysowaliśmy główną bohaterkę oraz opisywaliśmy jej wygląd.Po długiej przerwie dzieci poznały dwie główne części zdania (podmiot i orzeczenie). Uzupełnialiśmy ćwiczenia oraz słownie wskazywaliśmy podmioty i orzeczenia w zdaniach.

Dziękuje dziewczynkom (M & N ) które wykonały przepiękne dekoracje wielkanocne .Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w najbliższą sobotę- Powodzenia :)

Zadanie domowe

1.Przeczytaj tekst na stronie 154(czytanka)

2.Uzupełnij ćwiczenia 150-155

3.Uzupełnij ćwiczenia strona 34-37 (kserówki podmiot i orzeczenia)

Temat zajęć- Wielcy polscy malarze-Jan Matejko i Stanisław Wyspiański. Bazowaliśmy na tekście "Dobry nos pana Jana",rozmawialiśmy o roli wyobraźni w sztuce oraz opisywaliśmy obrazy w albumie.Powtarzaliśmy również  odmianę liczebników porządkowych wypisując je w datach oraz w godzinach.

ćw.strony 143-149

zadanie 1 i 2 strona 142(czytanka)

Informacja

W dniu 08.06.19  odbędzie się wyjazd do teatru w Londynie na przedstawienie pt"Wróbelek Elemelek" .

Wyjazd odbędzie się w ramach zajęć lekcyjnych, cena biletu 10 funtów.

Bardzo proszę o pisemną  informację jeżeli któreś z dzieci nie  może jechać .

Karolina

W sobotę poznaliśmy postać wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz odmienialiśmy liczebniki(w połączeniu z rzeczownikami przez przypadki).

Zadanie domowe

Przygotuj plakat o Mikołaju Koperniku(kim był i czego dokonał) .

Uzupełnij ćwiczenia strony 139-142.

Podczas zajęć dzieci poznały historię  niedźwiadka kupionego przez polskich żołnierzy od ubogiego perskiego chłopca.

Przypomnieliśmy sobie również zasady pisowni wyrazów z "ó" oraz w jaki sposób zapisujemy liczby w języku polskim.

Zadanie domowe

Ćwiczenia  (miś Wojtek i lata wojny - liczby i liczebniki ) rozdział 24,str 133-138

Ćwiczenia -Pisownia wyrazów z u i ó -dodatkowe ćwiczenia ortograficzne (kserówki)

Dla chętnych -obejrzyj film Wojtek,niedźwiedź,który poszedł na wojnę.