Podczas sobotnich zajęć  rozmawialiśmy o Prima aprilis obchodzonym 1-go kwietnia o różnicach pomiędzy kłamstwem a żartem i o tym czy istnieją granica pomiędzy żartem a kłamstwem z premedytacją.Czytaliśmy fragment tekstu "Dziewczyna z kraju na niby",odpowiadaliśmy na pytania pod tekstem , rysowaliśmy główną bohaterkę oraz opisywaliśmy jej wygląd.Po długiej przerwie dzieci poznały dwie główne części zdania (podmiot i orzeczenie). Uzupełnialiśmy ćwiczenia oraz słownie wskazywaliśmy podmioty i orzeczenia w zdaniach.

Dziękuje dziewczynkom (M & N ) które wykonały przepiękne dekoracje wielkanocne .Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w najbliższą sobotę- Powodzenia :)

Zadanie domowe

1.Przeczytaj tekst na stronie 154(czytanka)

2.Uzupełnij ćwiczenia 150-155