W sobotę poznaliśmy postać Kazimierza Nowaka -polskiego podróżnika (czytanka strona 111).Rozmawialiśmy o bohaterze czytanki,wędrówce do Afryki i przygodach,które go tam spotkały.Wypełnialiśmy ćwiczenia w formułowaniu pytań i odpowiedzi oraz redagowaliśmy krótkie pozdrowienia na kartce pocztowej.

W sobotę  gościł w naszej szkole  Paweł Zagumny z Akademii Siatkówki  w Londynie. Pan Paweł zachęcał dzieci do aktywnego spędzania wolego czasu,opowiadał o zamiłowaniu do piłki siatkowej,wspominał grę w reprezentacji,demonstrował złote medale oraz odpowiadał na pytania dzieci.

Za tydzień (09.02) odbędzie się bal karnawałowy,dzieci mogą przyjść przebrane w stroje. Bal nie będzie trwał cały dzień,zajęcia również się odbędą,proszę aby dzieci przyszły przygotowane.

Zadanie domowe

Znajdź w internecie ciekawe informację o Kazimierzu Nowaku.

Ćwiczenia strony 113-117

Lektura Król Maciuś Pierwszy

Tylko dla chętnych -przeczytaj tekst ''Złoty talon",podkreśl w nim poznane wcześniej  części mowy oraz wskaż zdania prawdziwe (strona 114).

Karolina P-Arora