Dzień dobry!

Na jednych z poprzednich zajęć dzieci napisały dyktando pt. „Przygoda z marchewkami”. Celem było nabywanie umiejętności poprawnego posługiwania się zasadami ortograficznymi oraz motywowanie do odpowiedzialności za czystość i piękno języka polskiego. Muszę przyznać, że poziom dzieci jest bardzo różny. Uczniowie z najmniejszą ilością błędów otrzymali „+”.

Czytaliśmy „Chłopiec z pociągu” i ocenialiśmy postawę głównego bohatera.

Uczniowie wspólnie wykonali plan zdarzeń. Używali synonimów i unikali powtórzeń.

Odbyły się też lekcje historii i religii.

Praca domowa:

1. Dzieci otrzymały ksero z zasadami ortograficznymi i wyjątkami, i zostały poproszone o zaznajomienie się z tym materiałem. W przyszłości będziemy pisać krótkie, niezapowiedziane kartkówki ze znajomości wyjątków. Będą też wyrazy pisane zgodnie z zasadami ortograficznymi. Dla nieobecnych dzieci link do materiału. Kartkówki będą oceniane.
  2. Zastanów się czy obecnie jest trudniej czy łatwiej dotrzymać obietnicę daną mamie niż w czasach II wojny światowej.

Informacje organizacyjne:

1. a) Uprasza się rodziców by dzieci nie przynosiły kalkulatorów i innych przyborów, których nie wykorzystują w soboty.
  2. b) 8-go grudnia odbędą się Mikołajki w formie Secret Santa, tzn. dzieci wylosowały kolegę/koleżankę, któremu/której kupią prezent. Przedział: £10-£15 funtów.
  3. c) Dzieci otrzymały szkolną formę kontaktową. Proszę o uzupełnienie danych bym mogła się z Państwem kontaktować.

Pozdrawiam,

Karina