Dzień dobry,

tematem ostatnich zajęć był cytat z wiersza ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą”. Podczas lekcji dzieci poznały wiersz księdza, a także inny wiersz pt. „Zaduszki”. Oba wiersze przybliżyły dzieciom temat umierania, odchodzenia i śmierci. Drugorzędnym celem lekcji było rozumienie i/lub wskazanie środków stylistycznych w wierszach, tj. metafora, porównanie, epitet, oksymoron i personifikacja. Uczniowie znają środki stylistyczne po angielsku i potrafią zdobytą wiedzę zastosować w języku polskim. Potrzebna jest jednak dalsza praca nad ugruntowaniem polskiego nazewnictwa.

Czytaliśmy również przypowieść o długich łyżkach i porównywaliśmy zachowanie bohaterów w obu pomieszczeniach. Wymieniliśmy ich dobre i złe cechy. Rozmawialiśmy o analogiach w naszym życiu. Dzieci również poznały definicję przypowieści.

Odbyła się lekcja geografii.

Zadanie domowe:

1. Przeczytaj z podręcznika tekst pt. „Mała bohaterka” (str. 42-42). Odszukaj w tekście cechy głównej bohaterki i zapisz je do zeszytu. Wykonaj również plan zdarzeń (1-6 punktów).
2. Uzupełnij ćwiczenia strona str. 36-39.
3.
Przygotuj się na kolejną lekcję – dowiedz się kim była Matka Teresa z Kalkuty.

Informacje organizacyjne:

1. Bardzo proszę by Państwo wypełnili i oddali formy kontaktowe przekazane dzieciom na poprzednich zajęciach.
  2. Mikołajki (w formie Secret Santa) odbędą się 8 grudnia. Przedział: £10-£15 funtów.

Pozdrawiam,
Karina