Dzień dobry,

podczas zajęć dzieci zapoznały się z sylwetką poety - Juliusza Słowackiego. Mówiliśmy również o trzech wieszczach narodowych (Adamie Mickiewiczu, Juliuszu Słowackim i Zygmuncie Krasińskim) i emigracji tamtego okresu. Dzieci zapisały notatkę do zeszytu.

Następnie z okazji Mikołajek dzieci wymieniły się prezentami i grały w grę z nagrodami. Pytania wykorzystane podczas gry dotyczyły Świąt Bożego Narodzenia. Były także pytanie z języka polskiego. Listę pytań można znaleźć tutaj.

Podczas lekcji dzieci również pisały życzenia bożonarodzeniowe w odpowiedzi na ogłoszenie w sprawie Wiktora. Uczniowie korzystali z sugerowanych form grzecznościowych a także dodawali własny tekst i rysunki. Adresowaliśmy również koperty wykorzystując prawdziwy adres Wiktora. Uczniowie uważnie wysłuchali ogłoszenia, przejawiali empatię i zrozumienie sytuacji. Wszystkie dzieci adresowały koperty z uwagą, tak by kartki świąteczne na pewno trafiły do Wiktora. Dzieci stanęły na wysokości zadania i nie tylko napisały piękne kartki, ale również zaadresowały poprawnie koperty.

Wszystkie kartki zostały wysłane do Wiktora w dniu 10.12.2018.

Zadanie domowe:

1. Dowiedz się jakie tradycje bożonarodzeniowe obchodzone są u ciebie w domu?

Informacje organizacyjne:

Bardzo proszę by Państwo wypełnili i oddali formy kontaktowe przekazane dzieciom. Obecnie mam 10 form kontaktowych.

Pozdrawiam,
Karina