Dzień dobry,

Tematem ostatniej lekcji brzmiał ,,I Ty możesz zostać poetą’’. Czytaliśmy wprowadzenie do tematu z podręcznika i tworzyliśmy wspólnie mapy myślowe, pozwalające zapamiętać z jakimi cechami kojarzy się nam osoba poety oraz to, co już wiemy o Adamie Mickiewiczu.

Następnie uczniowie czytali ,,Świteziankę” Adama Mickiewicza i pracowali w grupach. Pytania wykorzystane podczas pracy w grupach można znaleźć tutaj. Zadania miały różne cele. Uczniowie próbowali:

• rozróżniać postaci / wydarzenia fantastyczne i realistyczne,
  • nazwać cechy ballady,
  • zrozumieć przesłanie moralne zawarte w balladzie,
  • zrozumieć słowo geneza (i poznać genezę utwory ,,Świtezianka’’),
  • utworzyć przymiotniki od podanych rzeczowników, określające cechy osobowości bohatera ballady.

Kiedy wszystkie grupy wykonały już swoje zadania liderzy grup tłumaczyli całej klasie na czym polegało zadanie ich grupy i prezentowali odpowiedzi swojej grupy.

Podczas lekcji odwiedzili nas wolontariusze WOŚP.

WOŚP klasa 6aKlasa 6a WOŚP

Odbyła się lekcje geografii i historii.

Zadanie domowe (niestety nie udało mi się podać dzieciom podczas lekcji):

1) Namaluj ilustrację do ballady ,,Świtezianka”. Spróbuj oddać nastrój tajemnicy/grozy.

2) Odpowiedz na pytania (w zeszycie) ze strony 98.

3) Spróbuj napisać krótki wiersz o kwiatach (zainspiruj się tekstami ze stron 91-95).

Informacje organizacyjne:

1. W najbliższą sobotę, oprócz języka polskiego, odbędą się również zajęcia specjalne. Będą to wykłady i lekcja chemii dla wszystkich uczniów.
  2. Za dwa tygodnie chciałabym zorganizować zebranie klasowe, tj. 26/01/2019. Podam uczniom informację o zebraniu na kolejnych zajęciach.

Pozdrawiam,

Karina